metalmagnetofonW sobotę, 11 listopada o godz. 19 w Magnetofonie rozpocznie się koncert formacji Twinge, Chimera, Ethelyn i Psycho Visions. Wstęp wynosi 10 zł.

Twinge – Metal (Chełm) – „Ma być ciężko, szybko kopać w klatę, zwalać na kolana niczym silny ból. Taką muzę chcemy robić. Spotkaliśmy się w 2014 roku w innym projekcie, po dwóch latach zdecydowaliśmy o odejściu i zrobieniu tego po swojemu. W lipcu 2016 roku powstaje zespół o nazwie Twinge. Czterech muzyków, każdy z nas lubiący się w odmiennych gatunkach metalu, łączymy swoje doświadczenia muzyczne w jeden projekt.”

Chimera – Heavy/Black Metal (Warszawa) – Chimera powstała pod koniec 2013 roku w Warszawie z inicjatywy Rafała „Charona” Mazura. W składzie Andrzej Ruszkowski (perkusja), Rafał „Charon” Mazur (gitara), Grzegorz „Dante” Ptak (wokal, gitara), zespół szukał basisty. W międzyczasie Chimera pracowała nad swoim nowym, a zarazem pierwszym materiałem. Po kilku próbach z różnymi basistami, do składu dołączył Kuba Cieśluk. W maju 2014 roku Chimera gra swój pierwszy koncert w opoczyńskim klubie Avangarda, wychodząc tym samym na światło dzienne. We wrześniu tego samego roku zespół wchodzi do studia, w którym rejestruje ścieżki perkusji na pierwszy pełny album. Walka z nagraniami ma potrwać jeszcze półtora roku. W międzyczasie Chimera wybiera się w swoja pierwsza trasę po Polsce. Dzięsięć koncertów pod szyldem RISE OF ANTAGONISM, które dobyły się na przełomie 2014/2015 roku, przynosi Chimerze coraz większą liczbę słuchaczy. Zespół dzielił trasę z Mammonem z Wrocławia oraz z zespołem KOIOS z Warszawy. Kolejna trasa THE TRANSMUTATION TOUR, promująca ich pierwszy album, o takiej samej nazwie, odbywała sie na początku 2016 roku.

Ethelyn – Black/Death Metal (Opoczno) – Skład zespołu: Mysth – vocals, Bogunieslav – guitars, Dante – guitars, Wrath – bass i Morbideus – drums.

Psycho Visions – Metal (Rzeszów) – Zespół z Rzeszowa grający ciężki metal w szerokim rozumieniu, czerpiący inspiracje z różnych źródeł. Wiosną 2015 r. zespół przygotował swój pierwszy materiał studyjny i wydał własnym sumptem pięcioutworową EP – „further, darker, deeper…”, której premiera odbyła się 17 maja 2015r. Wtedy też Psycho Visions rozpoczął swoje podboje sceniczne, koncertując między innymi z Totem, Jinjer, Shame Yourself, Thy Disease, Sphere, Satarial, Fanthrash, Trauma, Failure Trace, Insane Therapy, Posthumous Blasphemer, Straight Hate, Wostok, Pandrador, Strzyga, Nuclear Vomit, Ignis Inferni, Excidium, Wastage, Fleshgore czy Katastrof. Obecnie trwają prace nad drugim albumem grupy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Koncert_Dawida_Kwiatkowskiego_w_CH-R_Sukcesja
Dawid Kwiatkowski w Sukcesji
1186293_619378244773528_310599240_n
Klara w DOMu
anotherland-foto
Anotherland w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*