avanturaW piątek, 16 listopada o godz. 21 w Przechowalni wystąpi Tsigunz Fanfara Avantura. Wstęp na koncert wynosi 15 zł w przedsprzedaży, a 20 zł w dniu imprezy. Po Tsigunz na after z Warsaw Balkan Madness – wstęp na jest bezpłatny.

Tsigunz Fanfara Avantura to z całą pewnością jedyny taki zespół na polskiej scenie muzycznej – siedmioosobowa orkiestra dęta, inspirowana bałkańskimi orkiestrami weselno-pogrzebowymi. To eksperyment, polegający na zestawieniu ryczącej sekcji dętej z silną, dwuosobową sekcją rytmiczną. Zespół tworzą muzycy wywodzący się ze środowiska muzyki improwizowanej, alternatywnej i jazzu, którzy zupełnie przypadkiem zafascynowali się muzyką bałkańską i postanowili wykonywać ją po swojemu, przenosząc na polski grunt i filtrując przez zdobyte doświadczenie z odniesieniami do polskiej szkoły jazzu i słowiańskiej melodyki. Każdy ich występ to energetyczne, awanturnicze show, pełne interakcji z publicznością, dalekie od stereotypowych koncertów muzyki ethno czy folk.

Skład zespołu:
Zlatko Fetisz – saksofon barytonowy, bandleader
Michai Andzello – saksofon altowy
Fanfara Mordulec – trąbka
Mahala Melechovic Rai – klarnety
Don Tubescu – tuba
Gianni Granda Slivovitz – perkusjonalia, mc
Chleb Chlebarov – bębny

Warsaw Balkan Madness to przede wszystkim radość…radość która płynie prosto z magicznych melodii i rytmów muzyki Europy południowo – wschodniej. Bogate dziedzictwo cygańsko-słowiańskiej kultury półwyspu bałkańskiego zostaje przeniesione w XXI wiek. Szybkie partie trąbek i innych “dęciaków” skonfrontowane są z klubowymi beatami a przejmujące brzmienia skrzypiec czy akordeonów okraszone głębokim i pulsującym bassem.

Tradycja i folk spotyka eklektyczną estetykę świata współczesnej muzyki. To roztańczony świat pełen beztroskiej zabawy, niczym w filmach Kusturicy. Każdy występ to wyjątkowy performance cechujący się wielką żywiołowością oraz spontanicznością. Łączy ze sobą elementy muzyczne jak i wizualne.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_5049
BOKKA w OHMie
bloodmantra
Decapitated w Luce
CeZik_-_fot_-_Szymon_Szczesniak_-_www_-_szymonszczesniak
CeZik & KlejNuty w Luce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*