We wtorek, 10 marca o godz. 20 w Konkrecie wystąpi The Fruitcakes. Bilety w cenie 25 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu) dostępne w aplikacji GoOut -> https://goout.net/pl/bilety/the-fruitcakes/eweg/.

„Into The Sun” to zbiór dziesięciu eklektycznych, wielowątkowych i zaskakujących piosenek. To wyjątkowy materiał, w którym nacisk kładzie się na melodię, harmonię oraz wielogłosowość. The Fruitcakes nie podążają za modą i trendami, manifestując brak przywiązania do miejsca, czasu i przestrzeni, a jedynie do samej koncepcji nieskrępowanego konwenansami tworzenia. Rozwijając swoją twórczość w nieprzewidywalny sposób, raczą nas najdojrzalszym dotychczas materiałem.

W erze dominacji elektroniki, zwrócenie się w kierunku lat 60 i 70 – epoki dla muzyki odmiennej równie stylistycznie, co technicznie od czasów współczesnych – zdaje się być nie tyle eksperymentem, co wręcz przejawem szaleństwa. Oddając hołd The Beatles i scenie psychodelicznej z połowy poprzedniego wieku, The Fruitcakes jednocześnie nie odcinają się od współczesności. W muzyce grupy odnaleźć można odniesienia do zespołów takich jak Tame Impala, King Gizzard and The Lizard Wizard czy Wilco; muzycy tworzą dźwięki niesamowicie dopracowane harmonicznie, pozbawione sztampy. Obranie tej drogi zaowocowało brzmieniem melodyjnym, pełnym niuansów i nieoczywistości, które finalnie składają się na niezwykle spójny materiał koncertowy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pigonski
Daniel Pigoński Live w DOMu
cree
Cree w New Yorku
Hope Leslie w Pop’n’Art

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*