teddW sobotę, 21 grudnia o godz. 21 w Stereo Krogs rozpocznie się impreza z udziałem grupy Ted Nemeth. Wstęp jest bezpłatny.

Ted Nemeth powstał w sierpniu 2010 roku, w mieście Łodzi, podczas spotkania zorganizowanego przez grupę muzykujących przyjaciół. Ted Nemeth to nazwa nie odnosząca się do żadnej istniejącej osoby, powstała ona poprzez skrzyżowanie imion i nazwisk Teda Bundy`ego i Richarda Nemeth`a. Muzycy zakładając Ted Nemeth wyrazili wolę wspólnego grania i tworzenia pod tą nazwą. Muzyka jaka powstaje wskutek działalności kwartetu jest z racji instrumentarium – gitarowa, a z racji miejsca – garażowa. Teksty Teda Nemetha powstają w języku polskim. Muzycy przejawiają odmienne zainteresowania i mają różne muzyczne inspiracje. Ted Nemeth jest ich syntezą, kompromisem i wypadkową pracy muzyków z instrumentami – niepowtarzalną wymianą energii.

Do tej pory Ted Nemeth wystąpił m.in: w łódzkich klubach Scenografia, DOM, Przechowalnia, Piwoteka, Luka, Stereo Krogs, Lizard King i Lumumbowo, grał w Śródmiejskim Forum Kultury czy AOIA. Zagrał też na Juwenaliach PWSTFiTV 2012, Juwenaliach UŁ 2013 i WOŚP 2011. W 2012 roku zdobył drugie nagrody na Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu i Festiwalu Rockmaster w Pabianicach. W 2013 roku Ted zajął pierwsze miejsce w konkursie Lumumby Łowi Talenty. W maju miała miejsce premiera EP zespołu, w sierpniu produkcja i premiera teledysku do piosenki “Odbijaj się”, promującej EP. Zespół wziął udział w programie “Kuba Wojewódzki Show”.

Zespół ma na koncie dwie studyjne sesje nagraniowe i próbował własnych sił w garażowych nagraniach (Radiowa). Pierwsza sesja miała miejsce w studiu Sound Hunters (Kobieta/Ptak/Ułomny – 06.2011) która zakończyła się wydaniem internetowego Demo, a druga w Soyuz Studio której efektem jest pierwsze fizyczne wydawnictwo Ted Nemeth EP (Odbijaj się, Dyskoteka, Wszystkie kolory słońca). Nagrania demo dostępne są do odsłuchania pod adresem: http://soundcloud.com/ted-nemeth.

EP zespołu promuje klip do piosenki “Odbijaj się”:

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
hiphoparena
Hip Hop Arena – zapowiedź, program, informacje
Vader w Magnetofonie
taniao
Tania O i Rosa Vertov w Żarty Żartami

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*