Ted_NemethW piątek, 15 grudnia o godz. 20 w Łódzkim Domu Kultury wystąpi Ted Nemeth. Jako support pojawią się Chłopcy bez wyobraźni. Bilety kosztują: 20/25 zł.

Koncert w ramach jesiennej trasy Ted Nemeth promującej drugą płytę zespołu. CTRL C.

Drugi album łodzian z Ted Nemeth już jesienią pojawi się na półkach sklepowych za sprawą Mystic Production. Po raz kolejny za brzmienie krążka odpowiada Paweł Cieślak z Hasselhoff Studio, którego spokojnie można uznać za 5-tego członka zespołu, co udowodnił na poprzednim krążku, wyciskając z Tedów wszystko co najlepsze. Na krażku znajdzie się 11 premierowych utworów. Część z nich można było usłyszeć podczas wiosennej trasy zespołu, która wyprzedała się w kilku miastach.

Ted Nemeth powstał latem 2010 roku w Łodzi, w garażu, który nie chce z nich wyjść, choć oni wyszli z niego już dawno. Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Nieprzypadkowo warstwa liryczna ma w tym swój udział, bowiem jako jeden z nielicznych zespołów na rodzimej scenie posiadają teksty po polsku, które mają głębszy sens. Lider zespołu, Patryk Pietrzak, trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy. Czasem jednak pozostawia ich w stanie skrajnego dyskomfortu, z całą gamą pytań bez jednej, właściwej odpowiedzi. Ted Nemeth, to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć. Grał m.in. u boku takich zespołów jak: Organek, T.Love Alternative, Pidżama Porno czy happysad. W zeszłym roku ich debiutancki album „Ostatni Krzyk Mody” zdobył łódzką Armatkę Kultury, za najlepsze co mogło się zdarzyć w 2016 roku, w tym mieście.

W tym roku pojawili się na scenach znaczących polskich festiwali: Jarocin Festiwal oraz Przystanek Woodstock.

Gościnnie wystąpią Chłopcy Bez Wyobraźni

Chłopcy Bez Wyobraźni to rockowy kwartet z Łodzi. Zespół prezentuje muzykę o zróżnicowanej stylistyce, w której brudne gitary oraz mocna sekcja rytmiczna pełnią rolę wspólnego mianownika. W ich muzyce można spotkać odniesienia do różnych gatunków i form, które łączą w sposób znany tylko sobie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lebowski-foto
Lebowski Plays Lebowski w New Yorku
tayloracoustic-foto
Hello Taylor w New Yorku
the_stylacja_20130518_1060469193
The Stylacja w Stereo Krogs

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*