Jacek Szymkiewicz, czyli Budyń z zespołu Pogodno, zagra w najbliższą sobotę solowy koncert w Pop’n’Art przy Placu Wolności 6 w Łodzi

Jacek Szymkiewicz to lider i założyciel zespołu Pogodno, a także spiritus movens projektów: Nowa Fala Polskiego Dansingu, Budyń Julka Tuwima, duetu Babu Król i formacji #ukrytedowiadomości. Król polskiej sceny alternatywnej znany jest jednocześnie jako wybitny poeta i kompozytor – pisał teksty m.in. dla Nosowskiej, Brodki, Reni Jusis, Natalii Nykiel, czy Varius Manx etc. Podczas koncertu w Łodzi zaprezentuje autorski materiał, skomponowany m.in. podczas lockdownu.

“To mój własny wybór piosenek zespołu Pogodno, piosenek z solowych płyt, piosenek, które dopiero co powstały i jeszcze nie wyszły na żadnej płycie; piosenek ubranych w nowe ciuchy, skrojonych na miarę czasów, czyli łączących skrajności: demony, ale z krainy łagodności, kojące, ale głośne i szybkie, senne, ale ożywiające” – mówi artysta o koncertowym repertuarze. Pomysł na granie tzw. solo actów zrodził się dzięki regularnej działalności koncertowej on-line prowadzonej w czasie izolacji. To wtedy Szymkiewicz zasłynął wśród użytkowników Facebooka ekscentrycznymi koncertami o 6.00 rano.

W 2020 roku Jacek Szymkiewicz prócz solowej działalności, koncentruje się także na rozwijaniu współpracy z innymi artystami. W lutym wraz z Sebastianem Pikulą (artystą związanym z Lubelszczyzną) wydał nakładem Mystic Production płytę “Śpiewy zastolne”, w maju w kooperacji z Krzysztofem Zalewskim w ramach Allegro lektury 2.0 stworzył muzyczną interpretację lektury “Szewcy” Witkacego, w czerwcu rozpoczął kooperację z raperem Łoną, której efektem będzie muzyczna opowieść o poznańskich taksówkarzach (premiera we wrześniu w Poznaniu), jednocześnie na jesień zapowiedział debiutancki album swojego nowego zespołu #ukrytedowiadomości.

Koncert Szymkiewicz Solo

1 sierpnia 2020, g. 20:00
Pop’n’Art
bilety: 25 zł

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
syny
Syny w DOMu
bonsoul
BonSoul w KIJu
bukartyk
Bukartyk i Szałbydałci w Dekompresji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*