supergirlW czwartek, 10 kwietnia o godz. 21 w Łodzi Kaliskiej rozpocznie się koncert grupy Super Girl & Romantic Boys. Bifor i after z udziałem DJ Fagota. Bilety kosztują: 25 (przedsprzedaż) / 35 (w dniu koncertu).

Super Girl & Romantic Boys to legenda electro punk w Polsce. Pomimo tego że w trakcie kilkunastoletniej działalności wydali tylko jedną płytę “Miłość z tamtych lat” zjednali sobie ogromną sympatię słuchaczy. Ich występy gwarantują prawdziwy parkietowy i sceniczny szał.

Super Girl & Romantic Boys kilkanaście lat temu zasiali ferment w środowisku undergroundowym otwarcie nawiązując do estetyki disco lat 80tych we wschodnioeuropejskim wydaniu, wykorzystując “traszowe” instrumentarium i charakterystyczny image. Ich koncerty, które grali zarówno w punkowych squatach jak i bardziej oficjalnych miejscach doprowadzały zawsze publiczność do ekstazy na parkiecie, był w tym wszystkim duch punkowej prowokacji. Sam zespół nigdy nie pozwolił przyczepić sobie etykietki “pastiszu”, zawsze wszystkie swoje szaleństwa traktował bardzo poważnie. Dopiero parę lat później nastała moda na lata 80te i nową falę muzyki electro, co sprawiło że SGRB stali się szerzej znani za sprawą składanki “Disco chaos” i piosenki “Spokój”, do której teledysk mozna zobaczyć było w wielu stacjach telewizyjnych. Zespół nagrał płytę, lecz niestety nie została ona wydana z powodów zależnych od wytwórni. Zainspirował on jednak wiele innych projektów i przyczynił się do powstania czegoś co można umownie nazwać “polską sceną elektro”. Styl zespołu coraz bardziej ewoluował od disco punka w kierunku nowej fali.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
birch_013
Peter J. Birch w Tubajce
stornprntyr
Penetration, S.T.O.R.N., Hit N’ Run w Stereo Krogs
grisly-faye
Grisly Faye w Szafie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*