substytutW czwartek, 14 marca po godz. 20 w Scenografii rozpocznie się koncert dwóch przedstawicieli alternatywnych brzmień z Łodzi – zespołów Substytut i Revlovers.

Substytut – grupa powstała w sierpniu 2008 w Pabianicach. Nie grają funka na gitarze akustycznej i nie piszą buntowniczych piosenek o Polsce. Ich styl ciężko jednoznacznie sprecyzować, ale jeśli rzeczywiście trzeba go wskazywać i w ogóle o nim wspominać, to w takie miejsce winny wpisywać się melodyjne, niekiedy uzależniająco chwytliwe melodie, oblane sosem ze ściany psychodelicznych gitar połączonych z kreowaniem masy hałasu i chaosu wydzielanego ze wzmacniaczy, a także użytkowania śladowej ilości elektronicznych zabawek zespołu. Aktualnie Substytut we współpracy z Pawłem Cieślakiem zarejestrował już materiał na swoją debiutancką płytę i szuka dla niej wydawcy.

Obecnie zespół Substytut tworzą Maciej Ramisz (głos, gitara) oraz Mikołaj Kosmowski (perkusja). Gościnnie wspomaga nas na basie Maciej Hyrycz.

Revlovers – zespół założony wiosną 2010 roku w Łodzi, przez byłych członków zespołów Vixo i Cutcat, grający alternatywną muzykę pop. Pisanie piosenek jest dla nich najważniejsze. Mówi się o nich, że brzmią jak połączenie Bat for Lashes z grupą Interpol, jednak oni sami dystansują się od tego podkreślając, że ich największą inspiracją są The Beatles. Obecnie nagrywają debiutancką płytę o roboczym tytule “Revision Thing” w Studiu Soyuz przy bliskiej współpracy z muzykami Cool Kids of Death: Kamilem Łazikowskim oraz Łukaszem Klausem. Jej premiera zapowiedziana jest na wiosnę 2013. W 2011 roku Revs wystąpili na Heineken Open’er Festival.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
anikasyny
Anika i Syny w DOMu
stanbreckenridge4
Klaudia Kowalik i Stan Breckenridge w Wytwórni
spragnienilata
Spragnieni Lata 2017

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*