spinacheW niedzielę, 29 marca o godz. 20 w studio Radia Łódż rozpocznie się koncert Spinache, na którym artysta wykona materiał ze swojego najnowszego studyjnego albumu. Utwory przygotowane wspólnie ze Stanem Michalakiem i Tortem, są rozwinięciem brzmienia i idei zawartej na albumie, scenicznym spotkaniem wychodzącym poza muzyczne ramy. Rap, groove, improwizacja i dobra energia. Darmowe wejściówki na koncert można zdobyć słuchając audycji na antenie Radio Łódź.

“Spinache” to w pełni autorska płyta rapera, producenta i wokalisty, który odsłania się w tekstach, jak nigdy wcześniej w swojej karierze. Jest na niej radość chłopaka, który podpala noc, ale też świadomość procesu, zrozumienie niełatwych wyborów i ciągłego poszukiwania własnej, autonomicznej drogi. To płyta kompletna, która odpowie Wam na pytanie: Kim jest dziś Spinache?… Artysta, którego poznać warto. Na albumie gościnnie pojawili się: Ortega Cartel, Frank Nino, Proceente, Dj Flip, Monika Mimi Wydrzyńska, Olga Czyżykiewicz, Marek Dulewicz i Kamil Oefi Komendecki.

Stan Michalak – bass instrument, electronics. Jeden z najbardziej wyjątkowych basistów. Stypendysta Alban Berg Fundation w Wiedniu. Związany przez wiele lat z artystyczą sceną Berlina. Nagrywał z H.J.Roedeliusem, pionierem współczesnej muzyki elektronicznej . Współpracował przez wiele lat z amerykańską gwiazdą Earthą Kitt oraz z artystami reprezentującymi szerokie spektrum artystyczne, takimi jak: Herb Geller, Oliver Johnson, Billy Bang, Frank Lacy, Mike Russell, Reggie Moore, Siggy Davis, Sharifa, Yola Wesolowska, DJ Spooky, Spinache, Jocelyn B. Smith, „Detroit” Gary Wiggins. Nagrał kilkanaście albumów, w tym m.in. ,,Theater Works” Roedeliusa z udziałem m.in. Briana Eno czy też ,,Tales from the Earth” -firmowany nazwiskiem wielokrotnie nominowanego do nagrody Grammy- Omara Sosy z udziałem gitarzysty Jeana Paula Bourelly (ex-Miles Davis Group) oraz muzyków afrykańskich m.in. perkusisty Aho Luc Nicaise i wirtuoza belafonu Ali Keity.

DJ Tort – gramofony, instrumenty klawiszowe. Jedna trzecia Rasmentalism, DJ, producent, współpracował m.in. z Tetrisem i Pelsonem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
klawo1
Klawo w King of Music
gadowski
Artur Gadowski Akustyk Projekt w Scenografii
cheaptobacco
Cheap Tobacco w Przechowalni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*