poster_02.062 czerwca w Jazzdze kolejna odsłona soundimage4experience. Początek imprezy o 20:30 Wstęp wynosi 5 zł.

Gdy liczbę „osiem” obrócimy o 90 stopni, otrzymujemy znak nieskończoności. Ósma edycja soundimage4experience będzie więc muzyczną podróżą w… no właśnie, w co?  PAN STIAN MEET THE AMBIENT to poboczny ambientowo-noisowy projekt wokalisty i założyciela śląskiej grupy Pan Stian Trio. Takiego wyciszenia na soundimage4experience jeszcze nie było…

Pan Stian to tak naprawdę Sebastian Pypłacz. W 2004 roku stworzył grupę Trafri, która skupiała się początkowo wokół kwartalnika internetowego – Magazyn Wolnych Myśli. W ciągu następnych lat brał udział w projektach artystycznych, wieczorach autorskich, a kilka z jego wierszy zostały wydane w zbiorczych tomikach skupiających młodych śląskich poetów.

W 2009 roku ukazał się debiutancki materiał muzyczny, wydany pod szyldem Pan Stian. Kilka Minut EP zawiera wiele elementów ambientu, muzyki psychodelicznej i gitarowej. W tym samym roku próby rozpoczęła koncertowa inkarnacja projektu – Pan Stian Trio.

Rok 2010 rozpoczął się od improwizowanego występu Pan Stian & ZGP w Zabrzu. Pan Stian Trio zagrało w pierwszej połowie roku kilka koncertów, po czym rozpoczęło nagrywanie nowych piosenek. W listopadzie Sebastian zaczyna pracę nad audio-wizualnym projektem Meet The Ambient. W grudniu na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Ślaskiego odbywa się premiera muzyki do filmu niemego Erotikon. Pod koniec roku 2010 ukazuje się pierwszy singiel promujący i zapowiadający ambientowe wydawnictwo – Prequel to our meeting.

Koncerty w ramach trasy PAN STIAN MEET THE AMBIENT mają przygotować grunt pod wydanie audiowizualnego albumu. Pierwszy singiel Pan Stian Meet The Ambient > http://panstian.bandcamp.com/track/prequel-to-our-meeting

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6131
Classic Meet Pop w Atlas Arenie
demolka
Demolka w Klubokawiarni Granda
prlive
Punk Reggae Live w Dekompresji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*