siksaW sobotę, 16 stycznia o godz. 20 w Żarty Żartami rozpocznie się performance muzyczny projektu Siksa. Wstęp jest bezpłatny.

Siksa to połączenie sztuki krytycznej, spotkania z literaturą współczesną i szeroko pojętej estetyki punk. Powstały w połowie 2014 roku duet jest ironicznym performansem muzycznym przełamującym jednocześnie to, co zwyczajowo rozumiemy pod pojęciem koncertu. SIKSA rozbija oczekiwania widzów ograniczonym instrumentarium kontrastując je z ekspresją wokalistki, elementami monodramu, kontrowersyjną narracją i ekstrawaganckimi kostiumami. Naszpikowane mową potoczną teksty Alex Dudczak poruszają kwestie feministyczne, polityczne, społeczne ale i pełne są pretensjonalnych odniesień do popkultury i codzienności. Siksa występuje zarówno na imprezach literackich, w galeriach sztuki, na skłotach czy w towarzystwie grup punk rockowych. Ma na swoim koncie m.in. singiel na dyskietce komputerowej wydany przez ukraiński label Floppy Nosie Records, udział na audio-zinie Weakie Disc „people shit on everything and are surprised that they only see shit”, kasetę magnetofonową „Berek!” wydaną przez Złe Litery oraz średniometrażowe video pod tym samym tytułem zrealizowane w elbląskiej Galerii El przez Michała Kowalskiego.

Po koncercie Siksy będziemy bawić się jak damy i gentlemani, a z głośników popłynie muzyka z pogranicza kiczu, disco, house, italo oraz popu. Na parkiecie poczujecie obecność Madonny, Army of Lovers, Hercules & Love Affair i wielu innych. Dla wszystkich kiczi-kiczi przebranych shot powitalny gratis. Przednią potańcówkę zapewni DJ Guilty Pleasure czyli Jakub Kowalczyk ze Studenckiego Radia „ŻAK” Politechniki Łódzkiej, który prowadzi audycję Kiczi-kiczi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Krzysztof Cugowski w Atlas Arenie
Young Stars On Tour w Scenografii
bartas
Bartas Szymoniak w Iron Horse

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*