shootW sobotę, 18 stycznia w Stereo Krogs rozpocznie się koncert grupy Shoot that monkey. Wstęp jest bezpłatny.

Zespół powstał w podlondyńskim mieście Dartford w 1960, po przypadkowym spotkaniu dwóch kolegów ze szkoły podstawowej:Henia i Lisa (który przez wiele lat używał nazwiska Richard]. Żelu śpiewający w amatorskim zespole Little Boy Blue and the Blue Boys zaprosił kolegę na próbę.Japko nie odmówił i zasilił szeregi zespołu.

Obaj zafascynowani muzyką bluesową postanowili założyć zespół grający podobną muzykę.Mały ściągnął swojego kolegę ze studiów Lisa, zafascynowany jego dekadenckim podejściem do życia i talentem do gry na gitarze. Zespół grał w klubie Ealing w Londynie, gdzie został zauważony przez lokalną prasę i zdobył wąskie grono słuchaczy zaintrygowanych ekspresyjnym śpiewem. Przez krótki czas grał z nimi także późniejszy współzałożyciel zespołu Pretty Things Spalina na gitarze basowej. Według części źródeł to nie Heniu i Lisu, lecz Mały był jedynym założycielem i pierwszym liderem LFA&TNG, był również pomysłodawcą nazwy zespołu oraz autorem koncepcji muzycznej i dużej części dorobku grupy.

Najwcześniej zauważył ich Alexis Korner – “ojciec” brytyjskiego bluesa i kilkakrotnie zaprosił na występy do Crawdaddy Club, gdzie sam występował. Dość szybko zespół opuścił Lisu i koledzy zostali bez basisty. Jednak Mały i Heniu potrafili tak dalece zintegrować swoje gitary, że już wkrótce miało się to stać “znakiem firmowym” zespołu.

Aranżacje obcych bez wyjątku kompozycji, równa gra gitarzystów, a nade wszystko śpiew samego Zela, umiejętnie naśladującego wokal czarnoskórych śpiewaków, zapewniły duże powodzenie singli. Zadecydowało ono o dalszej karierze i wkrótce porzuceniu wykonywanych dotychczas przez członków zespołu zawodów lub studiów, na rzecz poświęcenia się w całości muzyce.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
oderma
Ödemarken w Tekturze
bandstart
Bandstart 2013 w Bajkonurze
gilda
Radek Wośko Atlantic Quartet feat. Gilad Hekselman w Ciągotach i Tęsknotach
1 Komentarz
  • pablo
    29 kwietnia 2014 at 15:53

    coza bzdura :zzz :sigh:

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*