Sasha_Boole_-_5W czwartek, 29 września w Żarty Żartami wystąpi Sasha Boole.

To jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o zakurzony folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten energetyczny – związany z whisky, ciekawymi i budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą. Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. Artysta gra na kilku instrumentach (m. in.  gitarze, banjo i harfie). Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie.

Sasha zagrał w 2014 roku ponad sto koncertów na terenie Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Wydał też drugi album „Survival Folk” i po raz pierwszy przyjechał do Polski na trzy koncerty. Wyszły tak dobrze, że agencja koncertowa Borówka Music zaproponowała mu kontrakt. W ciągu roku ten trubadur zagrał w Polsce ponad 50 razy! Artysta dostał też pierwsze zaproszenia na występy do Czech, Szwajcarii i Niemiec, gdzie słuchacze przyjęli go bardzo ciepło i entuzjastycznie.

Sasha dzielił scenę z kilkoma czołowymi  przedstawicielami polskiej sceny alternatywnej m. in. grupami CeZik & KlejNuty, Król, Lilly Hates Roses, Straight Jack Cat, Henry David’s Gun, Lao Che i Strachy Na Lachy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
TRANSSS
Transatlantyk Instant Composition ContestTM
resign
The Resignators w Grandzie
Tubis Trio w 6. dzielnicy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*