Rusza kolejna edycja bezpłatnych warsztatów muzycznych! Tym razem zapraszamy na warsztaty wokalne, gitarowe, basowe, perkusyjne i…klawiszowe!

Warsztaty są bezpłatne i skierowane do indywidualnie muzykujących lub członków amatorskich zespołów rockowych z województwa, które mają już za sobą debiut sceniczny w lokalnych lub regionalnych koncertach. Warsztaty lokalne ukierunkowane będą na podniesienie wiedzy i umiejętności młodych amatorów muzyków w zakresie zarówno technik gry na instrumencie przy optymalnym wykorzystywaniu dostępnego sprzętu muzycznego, jak i podstaw pracy nad warsztatem wokalnym związanym zarówno z interpretacją tekstu, jak i wstępem do emisji głosu. Każdy warsztat będzie dzielił się na 5 segmentów do wyboru (gitara, perkusja, wokal, gitara basowa, instr. klawiszowe), każdy z nich będzie trwał ok. 8 godz.

 

Terminy warsztatów lokalnych:

05 X – Wieluński Dom Kultury

06 X – Miejskie Centrum Kultury im. Wł. St. Reymonta w Tuszynie
19 X – Miejski Dom Kultury w Opocznie
25 X – Sieradzkie Centrum Kultury

 

Instruktorzy warsztatów lokalnych:

  • Justyna Jazzta Panfilewicz – Wokalistka rockowa, autorka tekstów, kompozytorka, interpretatorka poezji śpiewanej, laureatka wielu prestiżowych nagród, trenerka wokalna (m.in. “Warsztatów Muzyczna Owczarnia” w Jaworkach)
  • Konrad Jeremus – gitarzysta m.in. grup Proletaryat i projektu polskiegoG3
  • Tomasz Zieliński – gitara basowa, muzyk sesyjny Goya, Hania Stach, Edyta Górniak
  • Paweł Stępień – perkusja, muzyk sesyjny, Video, Tooster’
  • Adrian Latosiewicz – pianista, aranżer, pedagog, muzyk sesyjny, sideman współpracujący z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej oraz z teatrem Rampa w Warszawie”

 

Każdy z zespołów może również wziąć udział w warsztatach mistrzowskich, które zorganizowane zostaną w Łódzkim Domu Kultury w terminach:

28-29 września 2019 r.

  • muzyczne – wokalne, instrumentalne, problematyka nagrań studyjnych
  • relacje artyści-dziennikarze: prowadzenie Piotr Metz
  • producenckie: prowadzenie Radosław Barczak


26-27 października 2019 r.

Wokal – prowadzenie Ania Szarmach

Bas – prowadzenie Michał Grott

Perkusja – Radosław Owczarz

Gitara – prowadzenie Grzegorz Skawiński

Producent muzyczny – prowadzenie Paweł Cieślak

 

Finałem projektu będzie KONKURS MUZYKÓW. Ideą zmagań zespołów będzie wyrażenie poprzez muzykę indywidualnie pojmowanego prawa do wolności: osobistej, twórczej, społecznej. Zespoły biorące udział w warsztatach będą miały za zadanie wykonać swoją interpretację 2 utworów autorstwa Grzegorza Ciechowskiego. Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody finansowe.

Finałowy konkurs odbędzie się 27 X w Łódzki Dom Kultury! Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na https://tiny.pl/tjf9b

Informacje dotyczące projektu Rockowanie. Gramy Ciechowskiego można uzyskać telefonicznie lub mailowo:

  • Michał Karkusiński, tel.: 605 048 595, rockowanie@ldk.lodz.pl
  • Sandra Migota Frątczak, tel. 504 941 503, s.fratczak@ldk.lodz.pl


Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Kultura Interwencje” 2019. 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Szpaderski Days 2019
argus
Wishbone Ash w Wytwórni
Koncerty w Łodzi – czerwiec 2020

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*