OiW_Riffertone_foto1Pasja, emocje, intymność. Akustyczny duet czarujący publiczność i kojący w brzmieniu. Jarek i Albert, głos i gitara, słowa i muzyka. Riffertone może śmiało równać się z amerykańskimi zespołami. Zagraniczne brzmienie muzyki chłopaków docenić będzie można w czwartek (10 grudnia, godz. 20:00) na koncercie w klubokawiarni Owoce i Warzywa.

Riffertone to rodzinny duet, który zrodził się spontanicznie z inicjatywy gitarzysty Alberta Kokoszewskiego oraz wokalisty Jarosława Krużołka. W 2011 roku formacja zgłosiła swoje utwory do przeglądu zespołów muzycznych „Zrób Głośniej!” organizowanego przez T-mobile i zakwalifikowała się do finału. Jako laureaci konkursu trafili do „Muzycznej Owczarni”, w której szlifowali talenty u boku takich osobowości muzycznych jak: Wojtek Olszak, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Wojtek Pilichowski, Marek Raduli czy Tomasz Łosowski.

W lipcu 2012 roku duet zdobył pierwsze miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia 2012” w Rzeszowie. W marcu 2013 roku Riffertone wystąpił w Sali Kongresowej jako support Micka Hucknalla, lidera i wokalisty legendarnej grupy Simply Red, zaś w listopadzie byli supportem polskiej trasy Electric Light Orchestra. W 2014 roku zespół brał udział w 7 edycji „Must be the Music” – dotarł do półfinału.

We wrześniu 2014 roku nakładem wydawnictwa AGORA ukazał się debiutancki album zespołu „Someday, somewhere” zawierający 13 autorskich kompozycji. W styczniu 2015 roku Riffertone wystąpili na jednej scenie wraz z Anną Dąbrowską, Natalią Kukulską, Piotrem Cugowskim i Kubą Badachem biorąc udział w aranżowanym przez Jacka Piskorza koncercie „Tribute to Michael Jackson Symfonicznie”.

Riffertone to również finaliści eliminacji do Festiwalu Woodstock. Aktualnie muzycy promują swoją debiutancką płytę „Someday, Somewhere”, której producentem jest Kuba Badach. Skład zespołu: gitara akustyczna / elektryczna – Albert Kokoszewski, wokal – Jarek Krużołek.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kubryk13
Kubryk 2013 – informacje
Marian Lichtman w Artkombinacie
Od Grechuty do Cochena w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*