rahimW sobotę, 21 stycznia w łódzkiej Dekompresji święto hip-hopu. Na scenie przy Limanowskiego wystąpią: Rahim + Minx, Sot (Beatbox) + DJ Bambusoraz Patyk/RmkOne, Green (Kryptonim Monolog), Buka + Mati, Dj Cider. Koncert poprowadzi Entero (C.E.L. Crew).

Impreza promuje 33 obroty Mixtape podsumowujący karierę Rahima, członka legendarnej już Paktofoniki.

RAHIM – Mikołowski artysta hip-hopowy, producent i właściciel wytwórni MaxFloRec. Karierę rozpoczął w roku 1995 wraz z zespołem 3-X-Klan, ale dopiero jako członek legendarnej Paktofoniki, w której działał u boku Magika i Fokusa, zapewnił sobie solidne miejsce w historii polskiego rapu. Debiutancka płyta zespołu pt. “Kinematografia” pokonała bariery gatunku i stała się ponadczasowym pomnikiem kultury. Współprodukował płytę Pijanych Powietrzem “Zawieszeni w czasie i przestrzeni”, sam wyprodukował kolejną płytę Paktofoniki pt. “Archiwum kinematografii”, a także swój producencki projekt “Experyment PSYHO”.

W 2005 roku w duecie z Fokusem stworzył album “Receptura”, który został wydany pod szyldem Pokahontaz. W tym czasie pomagał zaistnieć nieznanym zespołom ze Śląska, a także pojawiał się gościnnie na płytach innych artystów. W 2007 roku wraz z L.U.C.’em z Kanału Audytywnego nagrał płytę będącą najbardziej eksperymentalną kombinacją ostatnich lat. Płyta “Homoxymoronomatura” oraz spektakularne koncerty, które ją promowały zdobyły uznanie krytyków oraz fanów nietypowych brzmień i treści. Premiera solowego albumu Rahima pt. “Podróże po amplitudzie” odbyła się 5 marca 2010. Od tamtej pory artysta, poza promowaniem swojego materiału, zajmuje się współtworzeniem innych materiałów i promocją artystów z swojej wytwórni m.in. GrubSona, Bob One’a, Skorupa czy 3ody Kru.

Bilety na koncert wynoszą: w przedsprzedaży 25 zł, w dniu imprezy 30 zł. Pierwsze sto biletów 20 zł. Do każdego biletu mixtape Rahima 33 obroty za darmo – do odbioru przed wejściem.

/info ze strony klubu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
paluch
Paluch w Bedroomie
komety_mat.prasowe
Komety i Radioaktywny świat w Stereo Krogs
wojtekjustyna
Wojtek Justyna TreeOh! feat. Poliana Vieira w Lokalu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*