W czwartek, 12 września o godz. 20 w Morning Coffee and More (Żeligowskiego 46) wystąpi Ragnar Ólafsson. Wstęp – co łaska (zbiórka do kapelusza – sugerowane 15 zł).

To wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal. Najbardziej znanym z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał cztery albumy studyjne (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii) i koncertował w ponad 30 krajach. Artysta napisał też muzykę do kilku filmów.

W 2016 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk, country. Ragnar Ólafsson przyleci do Polski na krótką, solową trasę koncertową. Promować będzie debiutancki album „Urges”, który zbiera już pierwsze bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Fisz Emade Tworzywo i Barbara Wrońska w Hotelu Andel’s
romantic
Romantic Fellas w Pop’n’Art
Michał Bajor w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*