W poniedziałek, 14 maja o godz. 18 w Muzeum Książki Artystycznej rozpocznie się koncert Raczkowski/Kostka Duo. Wstęp wolny, niemniej jednak organizatorzy proszą o datki wspierające „do puszki”, w niezmiennie sugerowanej kwocie 20 zł.

Minimalistyczna faktura duetu jest dla nich przestrzenią intymnego dialogu. Ich muzyczne poszukiwania nie ograniczają się do współczesnego akustycznego jazzu, chłoną one także elementy muzyki nowej czy manier zaczerpniętych z folkloru. Rdzeń tego spotkania to absolutne otwarcie na tu i teraz improwizacji, nawiązujące niejako do Cage’owskiego idiomu przypadkowości w muzyce.

Franciszek Raczkowski – Pianista wrażliwy na każdy detal. Impresjonista. Improwizator, w niezwykły sposób wplatający w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki, z którego wywodzi się jego tożsamość.Obecnie student Akademii Muzycznej w K atowicach, działający w formacjach Raczkowski/Kostka Duo oraz Franciszek Raczkowski Trio, z którym nagrał płytę „Apprentice”, dla wytwórni ForTune, a także laureat Krokus Jazz Festiwal z zespołem Vibe Quartet.

Mikołaj Kostka – Esteta skrzypcowego brzmienia. Poszukiwacz, eksperymentator, wrażliwiec. Balansujący między wirtuozerskim, zadziornym pazurem, a minimalistyczno-ascetyczną przestrzenią, bliską ciszy.Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach, działający czynnie w Raczkowski/Kost ka Duo oraz kwartecie jazzowym Follow Dices, laureacie tegorocznego Hanza Jazz Festiwal oraz wyróżnionym na konkursie Blue Note Poznań Competition, koncertując w powyższymi formacjami po całej Polsce.

Koncert jest częścią trasy promocyjnej debiutanckiego albumu duetu zatytułowanego „Duo”, wydanego w SJ Records w ramach stypendium Instytutu Muzyki i Tańca – „Jazzowy Debiut Fonograficzny”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
thiscold
This Cold w DOMu
laibach
Laibach w Wytwórni
pasion
Pasion de Buena Vista w Teatrze Wielkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*