W niedzielę, 1 grudnia o godz. 18 w Magnetofonie rozpocznie się koncert formacji Proletaryat. Jako supporty wystąpią: Run The River oraz Ereles. Wstęp: 45/55 zł.

Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju. Dzięki prostej gitarowej muzyce mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70, oraz tekstom opisującym problemy z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie, grupa szybko zdobyła szerokie zaufanie punkowej i rockowej publiczności. Absolutna legenda polskiej sceny muzycznej poruszająca się od początku w estetyce crossover, łącząc perfekcyjnie punk, hard core i metal.

Przeszło trzydzieści lat istnienia na polskiej scenie rockowej, nagranych 11 albumów studyjnych, w tym album zat.„IV” który to otrzymał status złotej płyty. W dorobku zespołu są też 2 albumy koncertowe i jeden kompilacyjny. Ponad półtora tysiąca zagranych koncertów w kraju i zagranicą, w tym na największych scenach i najważniejszych festiwalach. Piosenki na listach przebojów i ogromna rzesza wiernych od lat fanów to sytuacja do której dąży każdy artysta… Proletaryatowi się udało!

Ostatnia płyta zespołu zatytułowana „Oko za oko” została wydana w 2015 przez MTJ. Płytę promował singel „Nie wyrażam zgody”. Aktualnie PROLETARYAT przygotowuje nowy materiał i regularnie koncertuje.
Obecny skład zespołu:
Tomasz “Oley” Olejnik – śpiew (od 1987)
Dariusz “Kacper” Kacprzak – gitara basowa (od 1987)
Wiktor Daraszkiewicz – gitara (od 2008)
Robert “Mały” Hajduk – perkusja (od 1996)
https://www.facebook.com/proletaryatpl/
www.proletaryat.com.pl

ERELES – czyli Zespół Niespokojnych Nóg, to trzech muzyków formacji KABANOS, rozpoznawalnej w całym kraju. Wieloletnie doświadczenie sceniczne, miłość do muzyki, wspólna pasja, przyjaźń i ciężka praca sprawiły, że artyści zagrali na największych Festiwalach w Polsce. Jednym z wielu sukcesów jest Złoty Bączek Przystanku Woodstock, czyli nagroda publiczności za najlepszy koncert.

ERELES zaistniał w 2018 roku wydając swoją debiutancką płytę pt. “Krok Odwagi” oraz występując po raz pierwszy przed publicznością. Od tego czasu grupa zagrała już kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, zdobywając pokaźną grupę fanów i występując u boku m.in. Farben Lehre, The Analogs, Nocny Kochanek, Cochise czy Closterkeller.
Album miał premierę 22.03.2018 roku i otrzymał pozytywne recenzje w publikacjach prasowych (m.in. TERAZ ROCK) oraz portalach internetowych. Ich muzyka to połączenie rocka i grunge’u z dawką elektronicznych brzmień w tle.
Teksty są szeroką obserwacją świata i człowieka, a wszystko napisane pod wpływem emocji, prosto z serca i w języku polskim.

Nominowani w dwóch kategoriach ANTYRADIA: “Płyta Rocku 2018” oraz “Przebój Rocku 2018”. Wyróżnieni przez TERAZ ROCK w rankingu Teraz Najlepsi 2018, w kategorii “Nadzieja Tu”.

Skład zespołu:
Arkadiusz “Lodzia” Grochowski (śpiew, gitara)
Damian “Fons” Biernacki (bas)
Marcin “Dudzik” Dudzicki (perkusja)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sabaton
Sabaton w Łodzi – już 11 listopada
Taco Hemingway zagra w Lodzi
hey_20121209_1258507356
Hey w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*