prinspolo_press_2W środę, 21 września w FabrySTREFIE (Piotrkowska 138.140) prawdziwie islandzka uczta. Najpier zaprezentowany zostanie film “Backyard”, po nim na scenie pojawi się zespół Prinspóló.

Przystawki: projekcja filmu “Backyard” (godz. 19, wstęp wolny)

“Backyard” to projekt, który szczęśliwie wymknął się spod kontroli organizatorów… Árni Rúnar (współzałożyciel zespołu FM Belfast) oraz Árni Sveinsson (DJ i reżyser) wpadli na pomysł, by zagrać koncert na… podwórku. Zaprosili znajome zespoły, zgromadzili sprzęt, przygotowali ciasteczka i czekali na rozwój wypadków. Efekt przerósł ich oczekiwania. Na przestrzeni dziesięciu metrów kwadratowych zebrali się najciekawsi muzycy islandzkiego młodego pokolenia, a kameralny koncert stał się wydarzeniem roku.

Dokument prezentuje aktualną scenę muzyczną Reykjaviku: od słodkiego post rocka grupy Borko, po synth-popowe brzmienie zespołu FM Belfast. Pojawiają się w nim także znani przedstawiciele eksperymentalnej elektroniki (gupa Mum),  a także zupełnie nowi wykonawcy, tacy jak Hjaltalin – zdobywcy statuetki za Najlepszy Album Roku 2010 (Icelandic Music Awards).

Danie główne: koncert zespołu Prinspóló (godz. 20, wstęp: 10 zł)

Całe pokolenie Islandczyków wyrosło na dwóch rzeczach – amerykańskiej coca-coli i polskim Prince Polo – powiedział prezydent Islandii podczas wizyty w Polsce w 1999 roku. Właśnie od naszego wafelka swoją nazwę wzięła grupa Prinspóló. Zespół zagra w Polsce po raz pierwszy. Podczas występów kwartet promować będzie EP “Einn Heima” oraz debiutancki album “Jukk”, który został wydany przez świetną islandzką wytwórnię Kimi Records.

Prinspóló to świetny przykład na muzykę dla muzyki. Z założenia ma być zabawa. I jest. Album “Jukk” urzeka słuchacza swoją spontanicznością, frywolnie dryfując po obszarach muzyki pop i indie. Jest miło, przyjemnie, można poskakać i pośmiać się – czytamy na portalu “Muzyka Islandzka”. Płyty “Jukk” można posłuchać na stronie: www.prinspolo.com

/fot. mat.pras.

Zobacz także:

tuPORT – wystawa Wojtka Domagalskiego w FabrySTREFIE (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
2012-1-2
Grand Prix Jazz Melomani 2011
Pokusa w Konkrecie
Kings & Beggars w TU

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*