timbalandTIMBALAND – artysta wielowymiarowy, super producent, raper – zagra podczas Orange Warsaw Festival 2014. Wystąpi w niedzielę 15 czerwca, na Orange Stage, jednej z dwóch scen festiwalowych.

 

Timothy Zachery Mosley, znany jako TIMBALAND, to amerykański super producent i raper. Swoją karierę rozpoczynał od produkcji albumów dla wielu artystów hiphopowych i R&B, współpracował z m.in. z takimi artystami jak: Justin Timberlake, Björk, Jay-Z, Ginuwine, Aaliyah, Nelly Furtado, Dr. Dre, Missy Elliott, Destiny’s Child, Nas. W swoich produkcjach łączył elementy hiphopu i R&B, przez co wypracował unikalne brzmienie. TIMBALAND był współautorem sukcesu międzynarodowych przebojów,  takich jak np. „Loose” Nelly Furtado czy „FutureSex/LoveSounds” Justina Timberlake’a. W latach 2006-2007, aż 16 utworów wyprodukowanych przez TIMBALANDA, znalazło się w pierwszej dziesiątce amerykańskiej listy Billboard Hot 100. Solowe albumy artysty odniosły równie duży sukces.

 „Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, to właśnie TIMBALAND stworzył uniwersalna, światową ścieżkę dźwiękową XXI wieku, która gra nam wszystkim w głowach, czy tego chcemy, czy nie” – mówi o artyście Piotr Metz, Rzecznik OWF.

 TIMBALAND to już dziewiąty ogłaszany artysta tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival. Dołącza do grona już ogłoszonych artystów, tj. PIXIES, KINGS OF LEON, FLORENCE AND THE MACHINE, QUEENS OF THE STONE AGE, SNOOP DOGG AKA SNOOP LION, DAVID GUETTA, KASABIAN, BRING ME THE HORIZON. Kolejnych wykonawców poznamy już wkrótce.

 Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach Orange Stage i Warsaw Stage.

 Dotychczas ogłoszeni artyści OWF 2014:

Scena „Orange Stage”:

13 czerwca – KINGS OF LEON, QUEENS OF THE STONE AGE, PIXIES

14 czerwca – FLORENCE AND THE MACHINE

15 czerwca – DAVID GUETTA, KASABIAN, TIMBALAND

Scena „Warsaw Stage”:

13 czerwca – SNOOP DOGG AKA SNOOP LION

15 czerwca – BRING ME THE HORIZON

Bilety na Orange Warsaw Festival 2014 dostępne są już w sprzedaży na stronach www.orangewarsawfestival.pl, www.eventim.pl oraz w sieci autoryzowanych punktów Eventim. Orange Polska przygotowała dla swoich klientów specjalną ofertę 15% rabatu na zakup biletów festiwalowych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
HHFest_Nysa
Magister Ninja zagra na Hip Hop Fest Nysa 2011
KnZ
KNŻ w Dekompresji
mugshot
The Mugshots i The Cookies w Tekturze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*