plakat_ba_poziomASYMMETRY BEFORE PARTY to cykl koncertów zapowiadających przyszłoroczną edycję festiwalu Asymmetry Festival, który odbędzie się we Wrocławiu. 18 września przed publicznością klubu Firlej zaprezentuje się kultowa amerykańska formacja Wovenhand, która od lat w wyjątkowy sposób łączy rock z alt-country i elementami folku. Dwa dni później swoją piekielną moc ujawni w całej okazałości jeden z najważniejszych metalowych zespołów ostatnich lat – Yob. Natomiast 22 listopada za mikrofon chwyci Paul „Sage” Francis, raper znany z zaangażowanych społecznie i odważnych tekstów.

Wovenhand (USA)

Założony w 2003 roku przez Davida Eugene’a Edwardsa projekt był początkowo solowym projektem wokalisty słynnego 16 Horsepower, Davida Eugene’a Edwardsa, do którego dołączył później stały skład. Zespół prezentuje intrygujące i pełne pasji połączenie alt-country, folku i rocka, przywołujące ballady Nicka Cave’a, Jeffreya Lee Pierce’a czy Boba Dylana. Charyzmatyczny lider zespołu David Eugene Edwards określany jest człowiekiem instytucją, który fanów na całym świecie przyciąga swoją muzyką, niezwykłą osobowością, potężnym i hipnotyzującym głosem.

Wovenhand będzie promował we Wrocławiu swój najnowszy album “Refractory Obdurate”. Na wydanym przez Glitterhouse w Europie i Deathwish Inc. w USA krążku, Davidowi towarzyszą perkusista Ordy Garrison, gitarzysta Chuck French i basista Neil Kelner. Fani i dziennikarze są zgodni – “Refractory Obdurate” to dzieło dynamiczne, pełne punkowej energii i spirytualistycznego stoner – rocka. Jest to chyba najostrzejsze i najgłośniejsze dokonanie Edwardsa. Płyta zdobyła bardzo wysoką ocenę 8,2 dziennikarzy opiniotwórczego serwisu Pitchfork. Energetyczny dźwięk gitary, bezlitosne bębny, pełne pasji teksty – tak można w skrócie opisać najnowsze dzieło Wovenhand.

Start: 18 09 2014, 19:00
Bilety: 75 zł – od 1 lipca do 17 września, 95 zł w dniu koncertu. Do nabycia w: Ekobilet.pl, TicketPro, salony Empik oraz klub Firlej.

https://www.youtube.com/watch?v=ImvMxXY64EU

Yob (USA)

Legendarne trio z Portland rusza w europejską trasę koncertową, promującą nowy album “Clearing The Path To Ascend”, którego premiera przewidziana jest na 1 września. Wydawnictwo ukaże się nakładem cenionej wytwórni Neurot Recordings. 20 września, we wrocławskim klubie Firlej, Yob zagra jedyny koncert w Polsce.

Yob, inspirując się dokonaniami Cathedral, Sleep, Electric Wizard czy Black Sabbath, wyznaczył nowe standardy doom metalu. Zespół zapowiada, że “Clearing The Path To Ascend” będzie ich przełomową płytą, osadzoną głęboko w gustach fanów i zarazem penetrującą nowe rejony ciężkich brzmień.

www.youtube.com/watch?v=LGWwcs-pJR0
www.yobislove.com
www.facebook.com/pages/Yob/36708497970
www.neurotrecordings.com

 
Pallbearer (USA)

Zespół został założony w 2008 roku przez basistę Josepha Rolanda. Pierwszy długogrający album Pallbearer ujrzał światło dzienne cztery lata później. Wydawnictwo nazwane “Sorrow and Extinction” zostało okrzyknięte przez magazyn “Rolling Stone” numerem jeden wśród metalowych płyt roku 2012. Jednocześnie zespół zyskał miano najbardziej obiecującego bandu w swojej kategorii muzycznej. Ich wrześniowy koncert w Firleju będzie promował kolejne wydawnictwo kapeli zatytułowane “Foundations Of Burden”. Ukaże się ono w sierpniu bieżącego roku.

www.youtube.com/watch?v=CewX_OFf8Us
www.pallbearerdoom.com
www.www.facebook.com/pallbearerdoom
www.profoundlorerecords.com

https://www.facebook.com/events/539115186192749/?fref=ts

Start: 20 09 2014, 20:00,
Bilety: 50zł od 12.07 do 19.09, 60zł w dniu koncertu. Do nabycia w Ekobilet.pl, TicketPro, salony Empik oraz klub Firlej.

Sage Francis (USA) uważany jest powszechnie za jednego z największych współczesnych autorów tekstów hip-hopowych. Tworzy niezwykle wyraziste narracje, stanowiące najczęściej bezkompromisową krytykę zachodniego świata. Ochrzczony przez dziennikarzy muzycznych „praojcem indie-hopu”, zdobył sławę na początku 2000 roku, kiedy wygrał „Scribble Jam” – kto wie czy nie najważniejszą imprezę freestyle’ową w Ameryce. Ponoć po tym wydarzeniu zgłosiła się do niego wytwórnia Def Jam Records, aby przygarnąć go w swoje szeregi. Sage nie przyjął jej oferty z uwagi na – często podkreślaną przez siebie – niezależność. Zamiast tego stworzył własny label – Strange Famous Records. Kolejny przełom w karierze Sage’a nastąpił 11 października 2001, gdy nagrał i wypuścił w sieci kompozycję „Makeshift Patriot”. Data była nieprzypadkowa – minął miesiąc od 11 września, kiedy to miał miejsce zamach na World Trade Center.

Pomimo braku oficjalnej dystrybucji muzyka Sage’a rozprzestrzeniła się po całym świecie lotem błyskawicy. Kluby, w których występuje, zapełniane są po same brzegi. Fani cenią go najbardziej za artystyczną odwagę, zjadliwy i bezpośredni komentarz społeczno-polityczny, występujący w jego utworach na równi z językiem poetyckim. Amerykanin wydał do tej pory 6 albumów studyjnych, a ostatni z nich – „Cooper Gone” – swoją premierę miał na początku czerwca 2014 roku. Sage Francis po raz kolejny pokazuje, jak wspaniałym i niebezpiecznym jest twórcą. Gęsta gra słów, którą serwuje słuchaczom, poraża swoją sugestywnością. Amerykanin z lubością sięga po zapalne kwestie polityczne, ale potrafi również przekonująco opowiedzieć osobistą historię ze swojego życia. „Cooper Gone” to zdecydowanie najważniejszy punkt w dotychczasowej karierze rapera – pisze o płycie ceniony serwis Exclaim.

Start: 22 11 2014, 20:00
Bilety: 29 zł – pierwsze 30 sztuk, 39 zł 21 listopada, 45 zł w dniu koncertu. Do nabycia w: Ekobilet.pl, TicketPro, salony Empik oraz klub Firlej.

www.facebook.com/events/269024806619280/?fref=ts
www.youtube.com/watch?v=6LVMSDPNObE
www.lastfm.pl/music/Sage+Francis

http://yulband.bandcamp.com/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
nocnowymaly
Druga Łódzka Noc Muzyki już w piątek
zmz
Zabili mi żółwia w Stereo Krogs
ustudni
U Studni w Przechowalni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*