patrycja_markowska_20110522_18514698011 października o godz. 18 w Klubie Wytwórnia rozpocznie się impreza z udziałem Patrycji Markowskiej i zespołu IRA. Podczas tego wieczoru w klubie nagrywane będzie DVD Live. Bilety: 45 zł z Kartą Klubu Wytwórnia.

– Kiedy w wieku trzech lat zaśpiewałam najbardziej zachrypniętym, dziecięcym głosem „Nie ma wody na pustyni”, całe przedszkole mówiło: „Jaki piękny i zdolny chłopiec” – opowiada o początkach artystycznej drogi Patrycja Markowska, wokalistka, autorka tekstów, córka Grzegorza Markowskiego, lidera Perfectu. –  Po dwóch latach śpiewania w podstawówce okazało się, że instruktor wyłączał mój mikrofon, gdyż nawet bez niego przebijał się mój specyficzny alt, średnio pasujący do słowiczych głosów koleżanek.

Tego samego dnia na scenie wystąpi IRA – jeden z najpopularniejszych i najbardziej „kasowych” polskich zespołów, grających łagodniejszą odmianę heavy metalu pierwszej połowy lat 90., mający na koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Krążki „Mój dom”, „1993 rok” oraz koncertowy „IRA Live” osiągnęły nakład sięgający wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka.

fot. Przemek Sikora www.muzyczneobrazki.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ww88
Wunder Wave 88 w Magnetofonie
mexyk
Mexyk i Andrzej Kowalsky Band w Domu Literatury
mikromusic
Mikromusic w Łączniku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*