paragraf64W czwartek, 21 kwietnia o godz. 20 w New Yorku rozpocznie się koncert formacji Paragraf 64. Bilety kosztują 20/25 zł.

PARAGRAF 64 w obecnym składzie istnieje od lipca 2013 roku i jest kontynuacją utworzonego w 2008 roku na terenie Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich zespołu “Są-siedzi”. Projekt utworzenia i reaktywacji zespołu muzycznego powstał podczas realizacji autorskiego programu “Muzyczna podróż w czasie”. W jego ramach przez okres 5 lat swoje zainteresowania muzyczne realizowało kilkudziesięciu skazanych. Obecnie tworzy go 6 osadzonych, grających muzykę rockową oraz havy metalową połączoną z hip-hopem. Do chwili obecnej muzycy koncertowali kilkadziesiąt razy dla publiczności – zarówno wewną ctrz zakładu karnego, jak i poza jego murami.

Głównym celem twórczości PARAGRAF 64 jest to by pokazać ludziom, że nawet siedząc w cieniu krat można robić coś, co jest warte żeby wyszło poza te kraty. Zdając sobie sprawę że o więźniach myśli się stereotypowo – tylko źle, wierzymy że dzięki tej płycie choć cześć ludzi zmieni o nich zdanie!

Zespół PARAGRAF 64 powoli staje się przykładem, że warto wspierać takie działania. Ci ludzie po wyjściu na wolność mają szansę na inne życie niż do tej pory, nie staną się dla nas zagrożeniem a wręcz przeciwnie staną się przykładem dla młodzieży która nie wie dokąd iść a także innych więźniów.

I miejsce w XV Ogólnopolskim przeglądzie muzyki więziennej “Blues zza krat” – 2013 rok.
I miejsce w XVI Ogólnopolskim przeglądzie muzyki więziennej “Blues zza krat” – 2014 rok.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Prima_Aprilis
Letni Chamski Podryw w Scenografii
Ragnar_Olafsson_-_promo_foto_-_duze
Ragnar Ólafsson przy Pogonowskiego
45-lecie Jacka Bieleńskiego w Łodzi Kaliskiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*