olyWe wtorek, 16 grudnia o godz. 20 w mieszkaniu przy Pogonowskiego 45 rozpocznie się koncert Oly. Wstęp wynosi 15 zł.

To 20-letnia singer-songwriterka o natychmiast rozpoznawalnym, charakterystycznym głosie i niezwykle dojrzałej melodyce. Pochodzi z Nałęczowa, studiuje w Warszawie. Jest muzycznym samoukiem obdarzonym nieprzeciętną wrażliwością i talentem kompozytorskim, które uderzają od pierwszych dźwięków. Zadebiutowała gościnnym występem w piosence Fismolla „The Healing”, która ukazała się w sierpniu 2014 na kompilacji „Tunnel Vision vol.1: Slow Burning”, wydawanej przez wytwórnię Nextpop.

Jej występ na pierwszej edycji Nextpop Festival 2014 we Wrocławiu z Miłoszem Tarachą, z którym występuje od początku, został znakomicie przyjęty przez publiczność festiwalu, podobnie jak występy Oly. na wspólnej trasie koncertowej z islandzkim zespołem Low Roar. Nagrania debiutanckiej płyty Oly. już ruszyły w studiu wytwórni Nextpop, album zapowiadany jest na zimę 2014 roku, podobnie jak promocyjna trasa koncertowa. Piosenki Oly. to niebanalne opowiadania, każda zawiera historię i oryginalny pomysł na jej opowiedzenie. Powstają przy akompaniamencie niewielkich instrumentów – ukulele i kalimby, na których Oly. gra również na koncertach. Aranżacje znanych z akustycznych koncertów Oly. piosenek będą na płycie wzbogacone o sekcję rytmiczną, gitary, akustyczne pianino i instrumenty smyczkowe, a także przemyślaną elektronikę. Na płycie udział zapowiedzieli gościnnie Kari Amirian, Fismoll, oraz muzycy z zespołów m.in. Brodki i Fismolla.

Będzie to już kolejna edycja akcji House Gig „Pogonka”! To cykl koncertów w łódzkim mieszkaniu przy ul. Pogonowskiego 45. W malutkim mieszkaniu grali wcześniej m. in. Peter J. Birch (Polska), J (Czechy), Hey!Rabbit (USA), Brett Perkins (USA), Teddy Jr (Holandia), Jordan O Keefe (Irlandia Północna) i ET Tumason (Islandia).

Kilka zasad akcji House Gig „Pogonka”:
1. Limit osób na koncercie – 30 (po trzydziestej osobie – o ile tyle będzie – przestajemy wpuszczać).
2. „Wejściówka” na koncert kosztuje „co łaska” – w trakcie koncertu „puszczony” będzie kapelusz – wrzucisz, ile będziesz chciał(a). Sugerowana kwota – 15 zł.
3. Koncert będzie absolutnie akustyczny, dlatego prosimy o wyciszenie wszystkich telefonów i urządzeń elektrycznych.
4. Na koncert można przynieść swój alkohol, jedzenie i inne takie…
5. Do mieszkania zapraszamy od godz. 20:00. Koncert rozpocznie się punktualnie o 20:30 i wtedy nie będziemy już wpuszczać publiczności.
6. Sugerujemy zabrać ze sobą kapcie/łapcie/laćki/sandały/klapki – będzie Wam cieplej w stopy. Warto mieć też jakąś poduszkę/koc – przyjemniej siedzieć na poduszce/kocu niż na podłodze.
7. Na miejscu – ul. Pogonowskiego 45 – na domofonie proszę wcisnąć numer 2 (konsultant wyjaśni co dalej).
8. W razie jakichkolwiek problemów, proszę dzwonić: 605 926 808 – Borówka

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ragnar Ólafsson w Woolturze
Sasha_Boole_-_1
Sasha Boole w Z innej beczki
zakkoncert
Günter Schlienz, Hering und seine sieben Sachen i Micromelancolié

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*