2_800na500W sobotę, 25 czerwca o godz. 18 w Klubie Wytwórnia rozpocznie się XIII edycja Nocy Żywych Bębnów.  Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu, do kupienia: w klubie Wytwórnia, ul. Łąkowa 29, w City Bum Bum Studio, ul. Sienkiewicza 61 a (wejście z Pasażu Schillera), w klubie Lokal, ul. Sienkiewicza 61 a (wejście z Pasażu Schillera) i przez Ekobilet.

Nadciąga XIII NOC ŻYWYCH BĘBNÓW, czyli największe święto muzyki afrykańskiej w kraju. Przed nami noc radości, niezwykłego kunsztu muzycznego i wirtuozerii, a przede wszystkim jedyny w swoim rodzaju, wielogodzinny koncert dla koneserów muzyki afrykańskiej!

Co roku Noc Żywych Bębnów, będącą jednocześnie urodzinami szkoły City Bum Bum, ogląda zapełniona do ostatniego miejsca widownia największego, łódzkiego klubu Wytwórnia. W tym roku obchodzimy 13. rocznicę istnienia; obecnością zaszczycą nas m.in.:

– Sidiki Dembele/Wybrzeże Kości Słoniowej. To mistrzowski, ale skromny djembefola mieszkający Wielkiej Brytanii, obecnie występujący w londyńskim Hamlecie dla Royal Shakespeare Company,
– Viktor Toth/Węgry – jeden z najbardziej ożywczych, inspirujących i wziętych Europejskich saksofonistów,
– Aminata Sanou/Burkina Faso, czarująca tancerka ceniona w całej Europie,
– Alseny Bangoura/Gwinea, tancerz, którego nieustannie chce się oglądać na scenie i w akcji na warsztatach tanecznych,
– Sana Camara/Gwinea, niesamowity djembefola, który porywa publiczność swoimi występami

oraz Mela Koteluk…

Poza nimi, tego wieczoru przez scenę przewinie się ponad 100 wykonawców: od adeptów naszej szkoły począwszy, przez zaproszone zespoły z kraju i z zagranicy, tancerki afro, chór gospel, po mistrzów world music i sztuki afrykańskiej.

Sam City Bum Bum to nie tylko szkoła – to również CBB Ensemble, dziesięcioosobowy zespół doświadczonych muzyków, którego muzyka to mariaż muzyki świata z jazzem. Podczas tegorocznej NŻB będzie mieć miejsce oficjalna premiera jego pierwszej, długogrającej płyty!

Jak zawsze, możecie się również spodziewać warsztatów gry na afrykańskich bębnach dla osób początkujących i zaawansowanych oraz tańca afro prowadzonych przez wybitnych mistrzów światowej klasy.

Tegoroczna Noc Żywych Bębnów będzie zarazem częścią corocznej prestiżowej imprezy Letnia Akademia Jazzu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
izalach
Iza Lach w Łodzi Kaliskiej
Hg
Hemp Gru i Diil Gang w Dekompresji
Maciej Balcar w The Rollin’ Barrel

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*