citybumbumW piątek, 19 czerwca o godz. 20 w Art_Inkubatorze rozpocznie się Noc Żywych Bębnów 2015 – XII urodziny City Bum Bum. Bilety kosztują 35 zł.

Pierwsza polska szkoła muzyki Afryki Zachodniej obchodzi w tym roku dwunastolecie działalności. Jak co roku koncert otworzy występ grup warsztatowych City Bum Bum. Tego wieczoru wystąpi na scenie ponad sto osób różnych profesji, w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania: muzyków i tancerzy – wszystkich ich połączyła miłość do pierwotnego rytmu.

Po raz pierwszy zaproszono do świętowania urodzin City Bum Bum artystów, nauczycieli i studentów innych form ekspresji: Lydie Kotlinski, wybitna francuska śpiewaczka i pedagożka muzyczna, poprowadzi wspólnie z Mariolą Mazurek z chóru Wontanara warsztatową grupę Koyemba, prezentując muzykę wokalną z Afryki Zachodniej, Kongo, Afryki Południowej i delty Missisipi; szkoła perkusyjna Drum School w koncertowej odsłonie „Drum Collective” zaprezentuje na zestawach perkusyjnych fragment muzyki z „Requiem For A Dream” i autorskie aranżacje na zestaw perkusyjny inspirowanie rytmami Afryki Zachodniej.

Wśród specjalnych gości tegorocznej Nocy Żywych Bębnów znajdą się gwiazdy sztuki etno i jazzu: Sidiki Camara, legendarnego djembefola z Mali, jednego z twórców współczesnego stylu gry na zachodnioafrykańskiej perkusji, współpracującego z mistrzami tradycyjnej muzyki afrykańskiej (m.in. z Mamady Keita, Toumani Diabate, Oumou Sangare, Rokia Traore) i światowymi gwiazdami jazzu (Bill Frisell Quartet, The Intercontinentals); Victora Totha, czołowego saksofonistę jazzowego Węgier, nagradzanego wielokrotnie tytułami Muzyka Roku oraz Autora Płyty Roku na Węgrzech w kategorii jazz. Energię taneczną wyzwoli zaś para znakomitych tancerzy z Gwinei: Mohamed Dabo, wieloletni solista legendarnego Les Ballets Africaines oraz Fadima Konate, córka mistrza Famoudou Konate.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Dikanda w Scenografii
skandakan
Skandakan w New Yorku
justinbieber
Justin Bieber w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*