niechecW czwartek, 5 grudnia o godz. 20 w Łodzi Kaliskiej rozpocznie się koncert grupy Niechęć. Bilety kosztują 15/20 zł.

Niechęć to zupełnie nowy głos na polskiej scenie alternatywnej. Muzycy zespołu odwołują się do bogatej tradycji rodzimego jazzu, zarazem odważnie i bezkompromisowo poszerzając ją o rockową psychodelię i nastrojowość rodem z muzyki filmowej. Jesiennej trasie zespołu towarzyszyć będzie premiera winylowej wersji debiutanckiego albumu („Śmierć w miękkim futerku”). Jednocześnie Niechęć zaprezentuje materiał, który trafi na jej drugą płytę (pt. „Dziewczyny tego Nie Chwycą”).

Zespół wystąpił:
– na festiwalach polskich (m.in. Heineken Open’er Festival 2011, Re:Wizje, Lublin Jazz Festiwal, Fląder Pop Festiwal) i zagranicznych (Kopenhagen Jazz Festival 2012 (Dania), Glimps Festival (Belgia)
– w transmitowanych na żywo koncertach w TVP2, Trójce (3PR, odbierając jednocześnie doroczną nagrodę audycji Offensywa), Czwórce (4PR, „Ministerstwo dźwięku”), Radio Dla Ciebie („Koncerty RDC”)
– wydany 1 kwietnia 2012 roku debiutancki album „Śmierć w miękkim futerku” doczekał się kilkudziesięciu bardzo pozytywnych recenzji (m.in. w Gazecie Wyborczej, Newsweeku, Przeglądzie, Polityce, Machinie, Wprost, Screenagers, PopUpMusic, Uwolnij Muzykę, Porcys).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
5dom
5. Urodziny Klubu DOM
loveexplosion
Love Explosion w Cabarecie
biff
BIFF w Łodzi Kaliskiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*