W sobotę, 23 listopada o godz. 20 w Wytwórni odbędzie się koncert Natalii Przybysz. Bilety na parter, miejsca stojące: 60 zł z kartą zniżkową / 70 zł bez karty zniżkowej.

Jesienią rusza długo oczekiwana trasa koncertowa Natalii Przybysz! Artystka promować będzie swój piąty solowy album zatytułowany „Jak Malować Ogień”. Spodziewajcie się wspaniałej muzyki, klimatycznej scenografii oraz pięknych, dojrzałych tekstów, które wypełnią najlepsze kluby koncertowe w Polsce!

Tak o albumie mówi artystka: – Jak Malować Ogień to płyta nagrana najpłynniej ze wszystkich moich płyt do tej pory. Razem z moim zespołem, z którym wspólnie koncertujemy, nagraliśmy 10 piosenek, w tym 9 z moimi nowymi tekstami. Jest świeżo, energetycznie i mamy masę powietrza, które chcemy z Wami dzielić na spotkaniach, jakimi są dla nas koncerty. Spodziewajcie się dobrych dźwięków i dużo ciepłego wiatru.

„Jak Malować Ogień” jest o tym jak zachować spokój i poczucie sensu w czasach dynamicznych i niepokojących zmian. Gdy drzew i tlenu coraz mniej… Jak się kochać. Jak słuchać. Jak rozmawiać. Jak patrzeć i czego/kogo się trzymać najmocniej.

Album ukazał się 25 października, promują go single “Ciepły wiatr”, do którego niezwykle klimatyczny klip wyczarowała Silvia Pogoda, oraz “Ogień” w reżyserii Anny Bajorek, którego obraz zainspirowany był cyklem fotografii Justine Kurland „Girl Pictures 1997-2002”.

Płyta CD oraz winyl „Jak Malować Ogień” zostały stworzone w możliwie jak najbardziej ekologiczny sposób. W przypadku CD ilość aluminium została zredukowana do niezbędnego minimum potrzebnego do zapisu danych, zrezygnowano też z zadrukowania płyty, by wyeliminować użycie substancji chemicznych, dlatego też nośnik jest przeźroczysty. Winyl z kolei powstał w wyniku ponownego zmielenia odpadów z produkcji innych płyt winylowych. Opakowanie płyty CD, jak i winylowej wykonane jest z niepowlekanego, makulaturowego papieru pochodzącego w 100% z recyklingu.

Natalia Przybysz to jeden z najciekawszych kobiecych głosów na rodzimej scenie muzycznej, ale także kompozytorka i autorka tekstów. Dała się poznać w roku 2001, kiedy to wraz z siostrą Pauliną zadebiutowały współtworząc Sistars. Po zakończeniu działalności Sistars, Natalia skupiła się na solowej karierze i poszukiwaniach własnej artystycznej drogi. Rok 2011 okazał się przełomowy w karierze artystki, kiedy z inspiracji Jenis Joplin powstał wyjątkowy projekt koncertowy „Kozmic Blues”, a następnie album. „Przyjaźń z Joplin” pchnęła Natalię w kierunku pogranicza bluesa, soulu, jazzu i funku. Pod wpływem tych inspiracji w 2014 roku powstał „Prąd”. Płyta pokryła się platyną i została nagrodzona dwoma Fryderykami. W 2017 roku światło dzienne ujrzał album „Światło nocne”. Na płycie znalazły się takie utwory jak: tytułowe „Światło nocne”, „Dzieci malarzy”, „Świat wewnętrzny” i „Przez sen”. Za tę płytę Natalia Przybysz otrzymała Fryderyka w kategorii Najlepszy Album Pop.

Supportem Natalii Przybysz w Wytwórni będzie Zagi.

Zagi to charyzmatyczna dziewczyna z gitarą, wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Pisze dla siebie, ale również dla innych artystów. Jej muzyka to połączenie energetycznego rocka, alternatywy i wpadających w ucho melodii okraszonych ambitnym polskim tekstem. Zagi nie wciela się w role, pisze o tym, co ją spotyka. Na koncertach występuje z zespołem. Ma na swoim koncie 4 albumy: EP “Drapacz Chmur” (2018 wyd. Warner Music Poland), LP „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” (2017 wyd. WMP), EP „UKE” (2013 wyd. własne), EP „Kilka Słów o Miłości” (2012 wyd. własne). Artystka aktualnie kończy pracę nad nowym albumem długogrającym, którego premiera planowana jest na rok 2020. Jest Finalistką eliminacji do Pol’and’Rock Festival (2019), z utworem „Korzeniami” znalazła się w top 10 Eliminacji do Opolskich Debiutów (2019). Grała na wielkich festiwalach, jak choćby Pol’and’Rock Festival (2019) czy Orange Warsaw Festival (2015). Supportowała Piotra Roguckiego, zespół LemON, Pablopavo i Ludziki, Ted Nemeth, Melę Koteluk, Pawła Domagałę czy Voo Voo. Piosenki Zagi rozbrzmiewają m.in. w radiowej Czwórce, Muzo FM, Esce Rock, Radio Łódź czy Chilli Zet.

Harmonogram:
19:00 Otwarcie drzwi
20:00 Support Zagi
21:00 Natalia Przybysz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
krakovlive
Live Music Festival w Krakowie w 2015
SAGS
Summers Are Getting Shorter w Koniec Końców
amrau
Amrou Kithkin w Kiju

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*