myrraW poniedziałek, 7 października o godz. 20  Klubie Scenografii wystąpi Myrra Rós i VAR. Bilety kosztują: 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu.

VAR to nowy projekt dwójki Islandczyków, znanej już polskiej publiczności Myrry Rós oraz Júlíusa Björgvinssona. Kompozycje tego duetu idealnie obrazują muzycznie krajobraz Islandii. W ich muzyce można dotrzeć inspiracje Sigur Rós, Sin Fang, Mum, czy też po prostu własnym krajem, odizolowaną od reszty Europy wyspą, na której artyści stanowią większość populacji całej Islandii. Wulkany, lodowce, góry, gejzery, wodospady, dym unoszący się nad gorącymi źródłami, garstka ludzi i ocean dookoła pozwalają na kompletne zatracenie się w muzyce. Będąc w studiu nagraniowym VAR przez wielkie okna widać jedynie górujący nad Reykjavikiem szczyt Esji i ocean. To tam powstają melancholijne, pełne dźwięków Islandii, piękne kompozycje duetu. VAR zapewne stanie się kolejnym zespołem z wyspy, który podbije serca wszystkich wrażliwych na islandzką muzykę.

Myrra Rós – po zawieszeniu działalności znakomitego zespołu Andvari, Myrra Rós skupiła się na swojej solowej karierze, która powoli nabiera tempa. Jej pierwszy album Kveldúlfur został bardzo dobrze przyjęty na wyspie, otrzymał wiele pozytywnych recenzji, a sama artystka od czasu jego wydania zagrała wiele koncertów w kraju, w tym wiele z nich podczas letnich festiwali na wyspie. Artystka koncertowała w Danii, Norwegii, USA, Niemczech, Litwie, Słowacji, Austrii oraz dwukrotnie już w Polsce. Myrra to niezwykle zapracowana artystka. Często udziela się w wielu różnych projektach, występuje wspólnie z innymi artystami, była twórczynią cotygodniowych koncertów z serii L’acoustic w popularnym klubie Barbara. Podbiła serca wszystkich koncertami w Harpie w ramach Iceland Airwaves Festival, a także coraz częściej podróżuje za granicę, by tam dzielić się swoją twórczością. Niedawno było gościem berlińskiego Melodica Acoustic Festival, koncertowała także podczas fantastycznej trasy po Polsce, którą wielu z Was zapewne pamięta. To podczas jej trwania Myrra zdecydowała się wykonać utwór po Polsku, który ćwiczyła codziennie podczas długich podróży busem z miasta do miasta. Myrra niezwykle pokochała nasz kraj oraz ludzi, z którymi bardzo często rozmawiała rozmawiała po swoich koncertach. Artystka napisała także dwie nowe piosenki zainspirowane motywami, które utkwiły jej w pamięci po pobycie w Polsce.

Jest jednym z najbardziej cenionych singer/songwriterów w Islandii. Pisze piosenki zarówno po islandzku, jak i po angielsku i najlepiej czuje się w klimatach folkowych, akustycznych kompozycji. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują wzruszenie. Islandzcy artyści, przyjaciele Myrry, wróżą jej dużą karierę i często goszczą na scenie podczas jej występów. Idealna muzyka dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Halli Nordfjord,Hafdis Huld, Ólöf Arnalds, czy Emiliany Torrini.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kejapub
Nick Schnebelen Band w Keja Pub
poluzjanci_w_klubie_wytwrnia_20120127_1383785971
Polucjanci w Wytwórni
michal-milczarek-trio
Michał Milczarek Trio w Szafie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*