myrraross8 października o godz. 20 w 6. dzielnicy rozpocznie się koncert z udziałem Myrry Rós i Elin Ey. Bilety kosztują 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu imprezy

Myrra Rós: Po zawieszeniu działalności znakomitego zespołu Andvari, Myrra Rós skupiła się na swojej solowej karierze. Jej pierwszy album Kveldúlfur został bardzo dobrze przyjęty na wyspie, otrzymał wiele pozytywnych recenzji, a sama artystka od czasu jego wydania zagrała wiele koncertów w kraju, w tym wiele z nich podczas letnich festiwali na wyspie. Artystka koncertowała w Danii, Norwegii, USA, Niemczech, Litwie, Słowacji, Austrii oraz trzykrotnie już w Polsce. Myrra obecnie nagrywa kolejny solowy album, a także przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty swojego nowego projektu VAR, który zyskuje bardzo dobre recenzje na wyspie jak i poza granicami Islandii.

Jest jednym z najbardziej cenionych singer/songwriterów w Islandii. Pisze piosenki zarówno po islandzku, jak i po angielsku i najlepiej czuje się w klimatach folkowych, akustycznych kompozycji. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują wzruszenie. Islandzcy artyści, przyjaciele Myrry, wróżą jej dużą karierę i często goszczą na scenie podczas jej występów. Idealna muzyka dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Halli Nordfjord,Hafdis Huld, Ólöf Arnalds, czy Emiliany Torrini.

Elin Ey: to islandzka kompozytorka oraz autorka tekstów, która w 2008 roku wydała swój pierwszy album “See you in Dreamland”. Od tej pory regularnie koncertuje, często sama, czasem w towarzystwie islandzkich, a niejednokrotnie zagranicznych artystów. W ostatnim czasie Elin Ey występowała dużo w Europie, a także w USA oraz Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje nad nowym solowym albumem, a także wspólnie z siostrami, z którymi jako Sisy Ey, zyskuje ogromną popularność, szczególnie dzięki utworowi „Ain’t got nobody”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
khroma
Khroma, Colapso, selfdenia, Vendor of Tomorrow w DOMu
Fortepiany Wolności – Klasyka, film i samplery
01_QUEEN_atlas_arena_lodz_slider_675x360
Queen z Adamem Lambertem w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*