W czwartek, 13 września o godz. 19 w Filharmonii Łódzkiej rozpocznie się koncert projektu Młynarski plays Młynarski feat. Gaba Kulka. Wstęp wynosi 15 zł.

Koncert, współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, uświetni inaugurację sezonu artystycznego instytucji kultury regionu łódzkiego, połączoną z konferencją poświęconą polityce edukacyjnej instytucji samorządowych.

Sięganie po klasykę ma sens tylko wtedy, gdy się ją rozumie, niekoniecznie obiektywnie, i gdy wiadomo, co chcemy powiedzieć odbiorcy, reinterpretując znane lub bardzo znane utwory – mówi o projekcie „Kulka/Młynarski” Jan Emil Młynarski, syn znanego, zmarłego niedawno twórcy tekstów piosenek, Wojciecha Młynarskiego. – Gaba oprócz tego, że świetnie śpiewa, jest muzykiem dużego formatu, a więc dzięki niej, Wojtkowi i Piotrowi udaje nam się nie tylko odkrywać twórczość Młynarskiego na nowo, ale też uwypuklić walor muzyczny wzbogacając go o improwizację, żonglowanie konwencją i formą”. W 2010 roku ukazała się płyta zespołu Młynarski Plays Młynarski pt. „Rebeka nie zejdzie dziś na kolację”.

Jan Młynarski, wraz z zespołem i Gabą Kulką nagrał kilka porywających piosenek z repertuaru ojca. Formacja dała koncerty na scenach całej Polski, uświetniła galę rozdania Paszportów „Polityki”, była nominowana do Fryderyka w dwóch kategoriach i odebrała bardzo pochlebne recenzje w prasie muzycznej. Po dłuższej przerwie w działalności na polu repertuaru Wojciecha, Jan Młynarski i Gaba Kulka przygotowali nowy program, w którym nie brakuje słynnych i ważnych tekstów, jako głównego komponentu, ale także improwizacji, jazzu i całkowicie nowego, czasami niepokornego spojrzenia na twórczość Mistrza.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Myrra_Ros_promo
Myrra Rós przy Pogonowskiego 25
Gutek w Woolturze
Afu-fb-lodz
Afu-Ra w Krańcoofce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*