Marek_Dyjak-3015

3 kwietnia o godz. 19 w Klubie Wytwórnia rozpocznie się koncert Marka Dyjaka. Bilety (miejsca siedzące nienumerowane): 50 zł z kartą klubu Wytwórnia lub kartą rabatową Młodzi w Łodzi, 55 zł – bez.

Na płycie „Kobiety” Marek Dyjak interpretuje 11 pięknych ballad autorstwa największych polskich piosenkarek i tekściarek. W Wytwórni wybrzmią m. in. utwory Agnieszki Osieckiej, Katarzyny Nosowskiej, Edyty Bartosiewicz, Stanisławy Celińskiej, Katarzyny Groniec, Magdy Umer.

– Bałem się odpowiedzialności, nie tyle przed publicznością, co przed tymi paniami – mówił Marek Dyjak w wywiadzie dla radiowej „Trójki”. – Chciałem, żeby ta płyta była dla nich hołdem.

Dyjak od 20 lat jest muzykiem interpretatorem. Jak podkreśla – zawsze podświadomie dążył do konfrontacji z wrażliwością kobiecego świata. – Jest rzeczą oczywistą, że energia powstaje w wyniku różnicy potencjałów – opowiadał „Trójce”. – Co za tym idzie estetyka żeńskiego piękna w konfrontacji z moją rozedrganą i chropowatą osobą może stworzyć mieszankę nie tak wybuchową, ile osobliwą, ponieważ cała moja twórczość była próbą wyrażenia energii, jaka rodzi się przy zderzeniu osobowości kobiecej i męskiej.

/fot. Gosia Wojna www.gosiawojna.pl

Zobacz także:

Marek Dyjak w Scenografii (foto)

Pamięci Bogusława Meca w Wytwórni (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Musicmania_2012
Musicmania 2012
letniaakademiajazzu
Letnia Akademia Jazzu 2017 – informacje
Grand Prix Jazz Melomani 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*