Już tylko dni dzielą nas od koncertu inaugurującego 10. edycję festiwalu Manu Sumer Jazz Sundays, która w tym roku odbędzie się pod hasłem: X&Co.

Podczas niedzielnych koncertów na Małym Rynku Jazzowym w Manufakturze usłyszymy najlepszych polskich muzyków. Pierwszy koncert (4.08) zagrają Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski.

Dorota Miśkiewicz, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec, bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Córka słynnego saksofonisty jazzowego, Henryka Miśkiewicza, rozpoczęła swoją karierę w zespole Włodzimierza Nahornego. Jest autorką i kompozytorką wielu piosenek, które wykonuje. Jej znakiem rozpoznawczym są nastrojowe, liryczne kompozycje balansujące na granicy trudnych do sklasyfikowania muzycznych gatunków. Umiejętności i wszechstronność wokalistki sprawiły, że jest zapraszana do współpracy przez wiele wybitnych osobowości muzycznych, takich jak diva z Capo Verde – Cesaria Evora, czy Stefano Bollani i Nigel Kennedy, a także Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Wojciech Młynarski, Tomasz Stańko czy Grzegorz Turnau.

Artystka wystąpi na scenie Manu Summer Jazz Sundays z czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem Markiem Napiórkowskim, który od lat realizuje się jako artysta wszechstronny, budując jednocześnie własny, niepowtarzalny język muzyczny. Od początku swojej kariery Napiórkowski pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – jedenastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony Fryderykiem. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC” będący, zdaniem kapituły, „muzycznym pomostem pomiędzy Warszawą i Nowym Jorkiem, niepodważalnym dowodem, że muzyka nie granic gatunkowych i geograficznych”.

Koncerty MSJS będą się odbywać we wszystkie niedziele sierpnia o godzinie 17, wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. W kolejne niedziele zagrają: Wojciech Karolak & Paweł Serafiński (11.08), Krzesimir Dębski & Krzysztof Ścierański (18.08), a na zakończenie Wojciech Myrczek i Paweł Tomaszewski.

W tym roku organizatorzy Manu Summer Jazz Sundays otrzymali prestiżową nagrodę Polskiego Radia Łódź „Jazzowa Perła Łodzi – Łódzkie Wydarzenie Muzyczne Roku 2018”, która zostanie wręczona podczas XXVII Wielkiej Gali Jazzowej „Grad Prix Jazz Melomani”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zabili
Zabili mi żółwia w Stereo Krogs
bandaz3
4 Szmery i Bandaż Elastyczny w New Yorku
30_Second_to_Mars_20111108-5241mw
Thirty Seconds to Mars w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*