Gary_GuthmanOd 4 sierpnia do 1 września w Manufakturze organizowane będą koncerty w ramach Manu Summer Jazz Sundays. Początek ok. godz. 17. Scena stanie tuż obok restauracji American Bull. W tym roku przegląd organizowany jest pod hasłem Trumpet & Co. Wstęp jest bezpłatny.

Jako pierwszy wystąpi trębacz, kompozytor i aranżer – Robert Majewski, który na swoim koncie ma występy na wielu festiwalach jazzowych, w tym z takimi osobowościami jazzu jak: Clark Tery, Roy Hargrove, Ewa Bem, czy Anna Maria Jopek. Nagrywał również muzykę filmową i teatralną, zapraszany przez Zbigniewa Preisnera, Krzesimira Dębskiego czy Jerzego Satanowskiego. Jest też liderem grupy Old Timers – legendarnego polskiego zespołu jazzu tradycyjnego.

W drugą niedzielę (11.08) scenę obejmie trębacz z Trójmiasta – Emil Miszk. Muzyk związany z Jan Konop Big Band, Orkiestrą Daniela Nosewicza jest też twórcą zespołu AlgoRytHm, który zaprezentował się na tegorocznym European Jazz Contest w Rzymie.

Jako trzeci 18 sierpnia na scenie pojawi się Jerzy Małek – kompozytor, aranżer, producent i trębacz  od lat plasujący się w polskiej czołówce muzyki jazzowej. Współpracował m.in. ze Staszkiem Sojką, Michałem Urbaniakiem czy Leszkiem Możdżerem. Artysta pracując nad nowymi nagraniami łączy jazz z wieloma stylami muzycznymi urozmaicając melodię np. o elementy europejskiego folkloru.

W ostatnią niedzielę sierpnia (25.08) fani jazzu w Manufakturze posłuchają jednego z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków młodego pokolenia – Macieja Fortuny. Jego talent potwierdza dwukrotny tytuł “Nowej Nadziei” (2010 i 2011) przyznany przez czytelników magazynu Jazz Forum i nominacja do Fryderyka 2011 w kategorii Jazz/Debiut Fonograficzny Roku za autorską płytę LOST KEYS. Gra muzykę improwizowaną, soul, latin, funky, muzykę filmową, alternatywną.

Gwiazdą, zamykającą tegoroczną edycję Manu Summer Jazz Sundays w ostatnią niedzielę wakacji będzie Gary Guthman. Urodził się w Portland a stanie Oregon. Na trąbce zaczął grać mając 9 lat. Na początku lat 70. przeprowadził się do Kanady, gdzie został pierwszym trębaczem Edmonton Symphony Orchestra i szybko stał się najbardziej znanym trębaczem w całym kraju. Ma na swoim koncie występy na setkach festiwali, w salach filharmonii i teatrów oraz w klubach jazzowych na kilku kontynentach.

Program Manu Summer Jazz Sundays

4 sierpnia  Robert Majewski z zespołem
11 sierpnia Emil Miszk z zespołem
18 sierpnia Jerzy Małek z zespołem
25 sierpnia Maciej Fortuna z zespołem
1 września Gary Guthman z zespołem

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
strauss
Strauss Festival Orchestra w Łodzi
volver
Volver – Gramy z Fantazją 2011
Koncerty w Łodzi – marzec 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*