W piątek, 25 września o godz. 20 w Woolturze wystąpi Łysa Góra. Poza nimi na scenie pojawi się AHEAD.

Zespół Łysa Góra to folkowa dusza mocno zakorzeniona w słowiańskiej ziemi, wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Łysa Góra to dwa projekty – heavy folkowym i akustyczny (folkowy z wykorzystaniem instrumentów ludowych).

W swojej heavy-folkowej odsłonie, w której zagrają na łódzkiej scenie w klubie Wooltura, poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Inspiracje czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów. Tworzą własne nieoczywiste aranżacje do istniejących utworów ludowych, ale także piszą własne teksty i melodie, komentując otaczający nas świat.

Jedno jest pewne – ciężko być obojętny wobec ich muzyki. Podwójna stopa, tłuste riffy, energetyzujące skrzypce, ciężki bas, przeplecione brzmieniem didgeridoo i drumli w niespotykany sposób w całość łączą potężne białe głosy.
Obecnie zespół pracuje nad czwartą w dorobku płytą, a trzecią z kolei heavy-folkową. Pełno w niej ciężkich smolistych progresywnych brzmień siedmiostrunowej gitary, czarcie kopyto perkusisty rozgrzewa się do czerwoności, a do białych głosów dołączają screamy i słowiańskie wielogłosowe wokalizy. Zapowiada się bardzo ciężko i klimatycznie. Kilka utworów z płyty pojawi się na wrześniowym koncercie.

Łysa Góra ma na swoim koncie masę koncertów, festiwali, turniejów, a także występy na żywo w TV i radiu. Współuczestniczyli w projektach muzycznych i filmowych. Ich charyzmatyczne występy sceniczne, to niesamowita dawka energii i klimatu rodem z Łysej Góry. Łysa Góra w odsłonie heavy folk: folk połączony rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Podwójna stopa, tłuste riffy, energetyzujące skrzypce i białe głosy.

AHEAD to połączenie mocnych rockowych rytmów i melodyjnych riffów. Najważniejsze są tu gitary oraz wokal nadający całości charakteru. Zespół ma na koncie ponad sto koncertów. Występowali razem z takimi wykonawcami jak m.in. Artrosis, Pogodno, Strachy Na Lachy, Farben Lehre czy Mech.

AHEAD od samego początku pracował nad własnym stylem. Muzyka grupy jest więc wypadkową inspiracji oraz fascynacji ludzi tworzących ten zespół. Na obecne brzmienie AHEAD mieli również wpływ muzycy, którzy z w międzyczasie współpracowali z zespołem: Michał Dośpiał (gitara), Tomek Siwik (gitara), Tomek Makarowski (bas) oraz Michał Łuczak (instrumenty klawiszowe).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sonwrite17
Songwriter Łódź Festiwal 2017 – wrzesień
januszradek
Janusz Radek w Wytwórni
IMG_4160
Stanisława Celińska w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*