litzaW piątek, 16 listopada w Dekompresji wystąpi Luxtorpeda. Jako support zagra łódzki Rambo Jet. Początek imprezy o godz. 18:30. Bilety kosztują: 33 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu.

Luxtorpeda to najlepszy gitarowy debiut zeszłego roku. Promujący wydawnictwo singiel za sprawą głosów słuchaczy szturmem zdobył Listą Przebojów Programu Trzeciego i Listę Przebojów Radia Eska, na których szczytach znajdował się przez wiele tygodni.

Medialna kariera Luxtorpedy zaczęła się od sierpniowego Przystanku Woodstock, gdy wysłuchało ich na żywo ponad 500 tys. ludzi. Ten występ na swojej stronie internetowej odnotował nawet „New York Times”. Luxtorpeda skupia w sobie niczym soczewka wszystkie dotychczasowe brzmieniowe odsłony działalności jego twórcy – Roberta „Litzy” Friedricha. Na płycie usłyszeć można echa Acid Drinkers, Flapjack, Kazika Na Żywo czy 2TM 2,3. Mimo to Luxtorpeda to materiał świeży, energetyczny, a chwilami także transowy, będący jednocześnie kwintesencją gitarowego grania lat ’90.

/fot. Przemek Sikora www.muzyczneobrazki.pl

Zobacz także:

Summer Dying Loud 2012 (foto)

Proletaryat, Luxtorpeda, Noko w Dekompresji (foto)

Luxtorpeda w Dekompresji (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
szantowiazalka
Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską “Szantowiązałka 2016”
lowroar
Low Roar i Daniel Spaleniak w Scenografii
Zimpel.Ziolek_baner
Zimpel / Ziołek w Fabryce Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*