Tarzan_BoyKrzysztof Rutkowski, wokalista zespołu Tarzan Boy, choruje na raka. Jedynym ratunkiem jest kosztowny zabieg chirurgiczny. Artysta, który największą popularnością cieszył się w połowie lat 90., nie jest w stanie sam sfinansować leczenia. 16 lutego w łódzkim Bajka Disco Club odbędzie się impreza charytatywna. Zebrane środki w całości przekazane zostaną na pokrycie kosztów leczenia wokalisty.

Podczas zeszłorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej polscy kibice zwariowali na punkcie internetowego hitu „Pazdan Boy”. Mało kto pamiętał, że kibicowska przyśpiewka była w rzeczywistości przeróbką discopolowego przeboju z 1996 roku pt. „Tarzan” autorstwa zespołu Tarzan Boy. W ostatnich dniach środowiskiem sympatyków Disco Polo wstrząsnęła wieść o poważnej chorobie lidera grupy, Krzysztofa Rutkowskiego, u którego lekarze zdiagnozowali śluzaka otrzewnej. Pierwsze próby leczenia zawiodły. Jedynym ratunkiem dla artysty jest kosztowna operacja poprzedzona chemioterapią. Koszty leczenia oszacowano na 50 tysięcy złotych.

Artysta nie dysponuje środkami wystarczającymi do sfinansowania operacji. By wesprzeć ikonę branży, wykonawcy i fani muzyki Disco Polo z całej Polski przyłączają się do zbiórki charytatywnej. Do akcji włączył się również łódzki Bajka Disco Club, gdzie 16 lutego o godzinie 20:00 odbędzie się gala charytatywna. Organizatorzy zaplanowali licytacje gadżetów kolekcjonerskich oraz koncerty gwiazd Disco Polo. Wstęp na imprezę, podczas której zagrają ulubieńcy publiczności DJ Lizard, DJ West, DJ Rokets i DJ Maro, możliwy jest po zakupieniu biletu charytatywnego w cenie 10 złotych. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane przez klub na pokrycie kosztów leczenia Krzysztofa Rutkowskiego.

– Chciałbym móc wejść na scenę i w ten sposób podziękować. Chciałbym wyzdrowieć, chciałbym jeszcze tańczyć, śpiewać… – powiedział wzruszony Krzysztof Rutkowski w reportażu wyemitowanym w Dzień Dobry TVN. Dzięki zaangażowaniu Bajka Disco Club Tarzan Boy będzie miał okazję osobiście spotkać się z fanami podczas zbliżającej się gali charytatywnej – Startujemy 16 lutego o godzinie 20:00 w Bajka Disco Club przy Piotrkowskiej 90 w Łodzi. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji. Pokażmy, że jesteśmy solidarni z panem Krzysztofem – apelują organizatorzy gali charytatywnej, Bajka Disco Club.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
domoffon
DOMOFFON Festiwal 2016 – informacje
eternal
Eternal Fever i Despised Cruelty w Stereo Krogs
galawytwornia
Dobroczynna Gala – Kuźnia skrzydeł w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*