ldzalternatywaPrzed nami tegoroczna edycja LDZ Alternatywy. Festiwal organizowany będzie w każdy czwartek, począwszy od 14 lipca, w przestrzeni Art_Inkubatora. Wstęp wolny.

Na scenie pojawią się kolejno: Pustki, Felix Kubin, Pink Freud [plays Autechre], RSS B0YS, Niechęć, BOKKA, Kormorany i przyjaciele.

Informacje o artystach występujących w lipcu:

14 lipca, godz. 20 – Pustki
Co tu dużo mówić, na tym koncercie spodziewamy się pustek. Na scenie, oczywiście, bo jeśli chodzi o frekwencję na widowni to jesteśmy spokojni. Dla nieco mniej zorientowanych w temacie opiszmy pokrótce czego można oczekiwać. Nie mamy pewności czy warto sięgać do samych początków działalności Pustek i takich szufladek jak powtarzana niemal przy każdej okazji „muzyka ściany wschodniej”, niewiele wszak mówiących. Dużo bardziej po drodze nam ze zbitkami typu avant-pop i minimal-pop. Dorzućmy do tego jeszcze coś o eklektyzmie i nieprzeciętnej warstwie literackiej a będziemy mieli nakreślony obraz sytuacji, z którą przyjdzie nam się zmierzyć. A gdybyśmy tylko z takimi musieli się mierzyć świat byłby piękny.

21 lipca, godz. 20 – Felix Kubin
Czy znany jest już Wam termin futuro-digitalny pop? Prawdopodobnie nie, my sami również dopiero się z nim oswajamy, ale nie udało nam się póki co znaleźć lepszej charakterystyki brzmienia tego jegomościa. Felix Kubin to mający niejasne związki z językiem polskim, przybywający z Hamburga i urzekający (nie)nagannym garniturem weteran kompulsywnej elektroniki. To także, a może przede wszystkim, jeden z czołowych fachowców od tworzenia kompozycji przy użyciu Game Boya. Serio, sprawdźcie to sobie. Najlepiej u nas, na żywo.

28 lipca, godz. 20 – Pink Freud [plays Autechre]
Wprawdzie połączenie jazzu z elektroniką już od dawna nikogo nie powinno zaskakiwać, ale chyba niewiele jest inicjatyw, w której to zespół na co dzień obrabiający jazzowe poletko bierze się za bary z klasyką elektronicznej awangardy. Ale skoro już do tego doszło, to któż z polskich tuzów miałby to zrobić, jeśli nie Pink Freud właśnie? Znając dokonania teamu Wojtka Mazolewskiego ta konfrontacja, przynajmniej w teorii, brzmi wyjątkowo atrakcyjnie. A jak jest w praktyce? Jeszcze lepiej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kamien4
Kamień Kamień Kamień w King of Music
Scorpions zagrają w Łodzi
mesca
Mescaline Crash Night

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*