bubliczkiW czwartek, 27 sierpnia o godz. 21 na terenie Art_Inkubatora rozpocznie się koncert formacji Bubliczki. To ostatni element tegorocznego festiwalu LDZ Alternatywa. Wstęp jest bezpłatny.

Bubliczki to sześcioosobowa grupa hulaszczo – muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 2007 banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach world music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove’u.

Panowie mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem “Opaa!” wydany w 2010 roku. W tym samym roku, zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru “Pinokio”, pt “Historia Występnej Wyobraźni” na podstawie prozy Brunona Schulza. W krótkiej historii zespołu nie zabrakło oskarów i innych tego typu zaszczytów. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych, w 2009 I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia) to najważniejsze dla zespołu wyróżnienia na rodzimej scenie folkowej. We wrześniu 2013 panowie wydali drugi krążek pt. “Trubalkan”

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Raphael_Rogiski-9604
Żywizna w Art_Inkubatorze
alles
Alles – Union Release Party w DOMu
Łódź Disco Fest 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*