Mueran_Humanos

Latynoamerykańskie popowe brzmienia zmieszane z electro hałasem i tajemniczym wokalem w języku hiszpańskim – to cechy rozpoznawcze muzyki Mueran Humanos. Ten stacjonujący w Berlinie argentyński duet, wystąpi w sobotę, 8 kwietnia w klubie DOM. Start koncertu o godzinie 22. Bilety kosztują 15 złotych.

Mueran Humanos tworzą posiadajacy punkowe korzenie Carmen Burguess i Tomas Nochteff. Para poznała się w 2001 roku w Buenos Aires i tam rozpoczęła współpracę. Pięć lat później, muzycy postanowili przeprowadzić się do Berlina, gdzie mieszkają i tworzą do dziś.

W 2010 roku ukazała się ich debiutancka płyta, zatytułowana po prostu “Mueran Humanos”, która w elektronicznym podziemiu uznawana jest za kultową. Duet ma na koncie jeszcze jeden równie udany album, wydany w 2015 roku “Miseress”.

Ten argentyński duet słynie z wyjątkowego, nieco wypaczonego poczucia humoru, które można odnaleźć w tekstach ich piosenek. Muzyka Mueran Humanos to z kolei intrygujące połączenie niespokojnej elektroniki pomieszanej z post punkiem, w pozornie przyjaznej dla ucha popowej otoczce. Napięcie potęguje subtelna linia basu i hipnotyczny wokal w języku hiszpańskim. Nie bez powodu, często są porównywani do takich artystów, jak Throbbing Gristle, Suicide czy Coil.

Mueran Humanos zagra koncert w klubie DOM już w najbliższą sobotę, 8 kwietnia. Występ rozpocznie się o godzinie 22. Bilety, w cenie 15 złotych, do nabycia w klubie. Po koncercie, odbędzie się afterparty, utrzymane w stylu cold wave, post punk, new romatic i electro. Wstęp na afterparty jest bezpłatny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Nocna Zmiana Bluesa w Starej Szkutni
HSP_HEAVY_last
I Maraton Charytatywny Metal Cancer Music
House Gigs Pogonka: Sam & Bart

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*