W czwartek, 5 grudnia o godz. 20 w Planetarium EC-1 odbędzie się koncert Krzemiński Reunion Project. Wstęp: 45 zł.

Krzemiński Reunion Project to wynik muzycznego spotkania po latach grupy znakomitych i doświadczonych artystów, którzy od dłuższego czasu z powodzeniem istnieją na scenie jazzowej.

Piotr Krzemiński, trębacz i kompozytor, wrócił na stałe do Polski trzy lata temu. Znany jest z wirtuozerii, muzykalności i dbałości o wysoki „procent jazzu w jazzie”. Dał się poznać publiczności zarówno na dużych festiwalach jak i kameralnych koncertach: grał z Michel‘em Legrandem, na Jazz Jamboree 2018 oraz Złotej Tarce 2019. Za swoją twórczość i działalność nagrodzony Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana. Jazzowa publiczność docenia szczególnie autorskie projekty Piotra. Energetyczny jazz, ciekawe kompozycje, mnogość emocji w improwizacji oraz świetna atmosfera na koncertach spowodowały, że Piotr Krzemiński znalazł się na liście najbardziej interesujących muzyków jazzowych 2018 roku, otrzymując znaczącą liczbę głosów w dorocznej ankiecie Jazz Forum, w kategorii Nowa Nadzieja – Muzyk.

W Planetarium EC1, w ramach koncertu „Jazz pod gwiazdami”, kwintet wykona kompozycje Piotra Krzemińskiego, którego muzyka inspirowana jest nowoczesnym podejściem do jazzu, podróżami po świecie oraz starym dobrym mainstreamowym jazzowym brzmieniem. Z zespołem gościnnie wystąpi rewelacyjny kubański saksofonista Luis Nubiola, znany łódzkiej publiczności z filmu „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego.

– To opowieść o inspiracjach i doświadczeniach zebranych przez lata, dużo radości płynącej ze wspólnego grania oraz duża dawka dobrego jazzu – tak o swojej muzyce mówi Piotr Krzemiński. – Projekt w Planetarium EC1 jest niezwykły, ponieważ wizualizacje, które przygotował Michał Kata – mimo że oparte są na stałym scenariuszu, zawierają również element improwizacji, dzięki czemu jest to tak spójne i pełne przekazu widowisko.

Piotr Krzemiński – trąbka, kompozycje;
Luis Nubiola – saksofon;
Dariusz Petera – instrumenty klawiszowe;
Andrzej Zielak – kontrabas;
Karol Domański – perkusja.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
musicnotwar
Music Not War w Improwizacji
zeus
Zeus w Glow Club
folkmetal
Folk Metal Crusade 2015 w Łódzkim Domu Kultury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*