033krolW piątek, 15 kwietnia o godz. 21 w DOMu rozpocznie się koncert Błażeja Króla. Jako support pojawi się Amrou Kithkin. Bilety kosztują 20/25 zł.

Błażej Król od pięciu lat z pewną niepokojąca systematycznością nawet dla siebie samego wydaje płyty. W 2016 oznacza to trzeci solowy album – “Przez Sen”. Płyta, oprócz oczywistej inspiracji wyjawionej w tytule nie przynosi ze sobą żadnej instrukcji obsługi. Mówi Błażej: “Chcieliśmy ułatwić trochę dziennikarzom i słuchaczom i próbowaliśmy z najbliższymi trochę naprowadzić i opowiedzieć o czym i jaki jest to album ale nie potrafimy…”

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Odkąd wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR, płyty z jego udziałem regularnie lądują na czołowych miejscach w corocznych podsumowaniach. Czerpiąca garściami z rożnych tradycji muzycznych, twórczość Króla pozostaje pozycją na wskroś autorską. Za tę odrębność jest coraz szerzej doceniany. Ostatni rok działalności przyniósł mu Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do Paszportów Polityki. Na żywo Król wspomagany jest przez Barosza Matuszewskiego (gitara, sampler) i Mateusza Rychlickiego (perkusja).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
light
W świetle okien przy Piotrkowskiej 86
Elegia dla świata
ladystrange
Lady Strange, Incident Allies, Solution i Chłopcy Bez Wyobraźni w Krańcoofce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*