W sobotę, 29 września o godz. 19:30 w Magnetofonie rozpocznie się kolejna impreza spod znaku Køldhaus. Na scenie pojawią się Lifeless Past, Schröttersburg, Modernmoon, Psychoformalina i basnia. Specjalny DJ set zagra gościnnie Gareth Angel. Wstęp: 35 zł.

Lifeless Past – holenderski projekt New Wave/Post Punk, czerpiący z korzeni sceny deathrockowej lat 80-tych. Zespół tworzy dwóch ambitnych muzyków, w swojej twórczości przeplatających takie gatunki jak new wave, noise rock, gothic rock. Teksty zespołu oddają międzyludzkie konflikty, osobiste doświadczenia, romanse, wewnętrzną walkę. Ich występy na żywo charakteryzują bogate gitarowe brzmienia, eteryczne, synthowe melodie mieszane z elektronicznymi bitami.

Schröttersburg – Każde miejsce posiada swój dźwięk. Nasze otoczenie, nasze środowisko wygrywające własne melodie złudzeń. Płynąca krew, ruch ciała, uderzenie czasu, interakcje, słowa wypowiadane w danej chwili wszystko to tworzą nasze działania. Działania grupy Schröttersburg. Schröttersburg. Tak nazywał się Płock podczas okupacji. Miasto, w którym obecnie żyjemy, mieszkamy, a także wydobywamy z siebie swoją muzykę. Niczym w tańcu śmierci próbujemy też przekazywać i wizualizować nasz przekaz. Halucynacje zderzone z rzeczywistością, krzyk nieskończoności, widok z okna, skowyt psów czy iluzje nostalgii. Dźwięki Schröttersburg to muzyczny konglomerat, który jutro może wyglądać zupełnie inaczej. Obowiązuje tutaj hałas, ból, tęsknota, melancholia, rytm miasta, trans, zapomnienie. Zespół ma na swoim koncie trzy albumy: „Krew”, „Ciało”, „Melancholia”.

Modernmoon – Żeński duet grający muzykę elektroniczą. Pochodzi z Warszawy. Maria śpiewa zapomniane pieśni robotów z sąsiedniego wymiaru, Michalina obsługuje maszyny, dekodując zakazaną dla homo sapiens muzykę sfer. Piosenki o miłości, śmierci, benzynie, meduzach, ciężkich maszynach bojowych, dusznych snach w tanim, przydrożnym motelu. W tekstach i otoczce wizualnej daje się odczuć wyraźne inspiracje science-fiction i cyberpunkiem. Brzmienie oscyluje między synthem z lat osiemdziesiątych, a onirycznym klimatem nowej elektroniki. Mocne wokale, gęsta materia dźwiękowa i nawiedzona poezja przyszłości, która nigdy się nie wydarzyła. Zespół powstał w 2013 roku. Po czterech latach działalności ukazała się debiutancka płyta – “Night Train”, zrealizowana w Studiu Hagal, przy nieocenionej pomocy Jacka Sokołowskiego i Gosi Florczak z zespołu Rigor Mortis. W kwietniu Modernmoon wypuścił teledysk-filmową miniaturę udźwiękowioną singlem “Wreck of Antoinette”. Dziewczyny występowały w towarzystwie zespołów takich jak Clan of Xymox, Psyche, Elsiane, Das Moon czy Augen X. Dajcie się zabrać na komercyjny lot statkiem Modernmoon!

Psychoformalina – to zespół z Wrocławia, założony w połowie lat dziewięćdziesiątych. Na koncie mają wydane dwa albumy, „Psychoformalina” 2008 r oraz w 2011 r„Ewakuacja” (@Bat-Cave Productions). Po kilku latach przerwy, w ubiegłym roku powrócili na scenę w zmienionym składzie, z nowym wokalistą. Ich muzyka to miks falowego chłodu z drapieżnym postpunkiem i psychodelicznymi odjazdami. Po ich koncercie spodziewajcie się solidnej dawki emocji!

baṣnia – to muzyczny projekt solowy Baśni Lipińskiej wraz z muzykami: Adamem Kaliszewskim, Łukaszem Zaorskim-Sikorą i Filipem Onufrym Jaremko. Materiał oscyluje wokół cold wave’u, melodyjnego post punka, ethereal wave, dark popu i brzmień kojarzących się z wytwórnią 4AD. Premiera debiutanckiego albumu planowana jest na jesień 2018. Producentem płyty jest Waldemar Sorychta, który odpowiadał za brzmienie albumów takich zespołów jak The Gathering, Moonspell, Lacuna Coil, Tiamat czy Tristania. Baśnia udzielała się gościnnie na płycie “AFAR” God’s Own Medicine (2018) oraz “Beyond” zespołu Hidden By Ivy (2017).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lasse_matthiessen_i_halla_norfjoer_20130515_1755767805
Halla Nordfjörd w Z innej beczki
Koncerty w Łodzi – sierpień 2019
matchfuche
Alfie Ryner i Owls Are Not w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*