Kopyta_ZaHistoria „Kopyt zła” dobiega końca. W najbliższy piątek (12 maja) po raz ostatni będzie można posłuchać na żywo muzyki zainspirowanej nowelą „Metzergerstein” Edgara Allana Poe. Wyjątkowy duet Joanny Szumacher i Pawła Cieślaka wystąpi w Fabryce Sztuki. Początek koncertu o godzinie 20. Wstęp jest wolny.

Płyta „Kopyta zła”, to wspólne dzieło dwójki łódzkich multiartystów: Joanny Szumacher i Pawła Cieślaka. Album ukazał się na początku ubiegłego roku, nakładem wytwórni Requiem Records. “Pierwsza pieśń konia” – promująca wydawnictwo – intryguje od pierwszych dźwięków, dobitnie nakreślając charakter całego albumu. „Kopyta zła” nie są tradycyjną płytą. To pozycja z pogranicza musicalu i słuchowiska, utrzymana w formie pastiszu, zarówno pod względem tekstowym, jak i muzycznym.

Odpowiedzialny za warstwę dźwiękową albumu Paweł Cieślak, stworzył niesamowity muzyczny kolaż, w którym elektroniczne syntezatorowe dźwięki mieszają się z melodyjnym popem, techno i rozstrojonym brzmieniem pianina. Całość tworzy różnorodny zestaw, który idealnie podkreśla żartobliwy charakter wydawnictwa. Warstwa tekstowa „Kopyt zła” to historia Ferdynanda i jego konia. Autorka tekstów – Joanna Szumacher, przy tworzeniu piosenek wzorowała się na noweli Edgara Allana Poego „Metzengerstein”. Oprócz jednostajnej narracji, w utworach usłyszymy też głos konia, przedstawiającego własny punkt widzenia.

Wspólne występy Szumacher i Cieślaka to muzyczne performances, w których oprócz różnorodnych dźwięków, obecny jest także śpiew, melorecytacja, wizualizacje oraz jeden z najważniejszych elementów – taniec baletowy. Ostatnie „show” z „Kopytami Zła” w roli głównej, już w najbliższy piątek (12 maja) w Fabryce Sztuki. Początek o godzinie 20. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
coma_9_male
Koncerty w Łodzi – sierpień 2014
KOMPAS – Konferencja O Metodach Pamięciowych i Aspektach Samodoskonalenia
gruby_banner
Grubson w Bedroomie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*