kimnovak12 listopada o 22:30 w Jazzdze rozpocznie się koncert zespołu Kim Nowak. Nalezy spodziewać się kompletu publiczności przy Piotrkowskiej 17.

  
Kim Nowak – zespół powstał w 2008 roku w składzie Michał Sobolewski, Bartek Waglewski, Piotr Waglewski. 14 maja 2010 ukazał się debiutancki album zatytułowany „Kim Nowak“. Nazwa odnosi sie do lat 60., tęsknoty za nagrywaniem płyt na żywo bez produkcyjnych fajerwerków. Bracia Waglewscy, zafascynowani hiphopem, wracali (co znamienne dla lat 90.) do zespołów o korzeniach w muzyce punkowej, garażowej – Bad Brains, Fugazi, Sonic Youth czy Morphine. Pierwsze zespoły Waglewskich to właśnie muzyka punkowa. Chociaż często dawali upust swoim fascynacjom, chociażby na koncertach projektu Tworzywo, dopiero niedawno udało im się znaleźć gitarzystę, który ma podobne sentymenty i tęskonoty. Michał Sobolewski to znawca muzyki lat 60., zafascynowany brudnym, mocnym brzmieniem gitar z płyt Jimiego Hendrixa, Black Sabbath, Ten Years After czy mniej znanych Toad, 13th Floor Elevators.
 
Zachowując energię z prób, zespół w składzie bębny, gitara, bas zarejestrował pierwszą płytę „Kim Nowak“ w sierpniu 2009 roku. To płyta grana na żywo, bez użycia komputerów, gdzie wszystkie brudy zostały pozostawione celowo. Rify gitarowe, często odnoszące sie do klasyki gatunku, współgrają z punkową, garażową sekcją rytmiczną. Teksty, często wykrzykiwane, opowiadają o śmierci, przemijaniu (Pistolet, Biegnij, Urodziny, Spacer), morderstwie (Nóż), niedojrzałości (Sierpień), emocjach (AAA!, Rekin), prawdziwej miłości (King Kong!). Kim Nowak to dwanaście „popsutych piosenek“ – przesterowanych, brudnych, od których „Popłynie wrzątek i pęknie serce, wysiądzie prąd w całym mieście“.

Bracia Waglewscy – FISZ I EMADE należą do tej grupy artystów, którzy zdają się czuć doskonale w bardzo zróżnicowanej stylistyce muzycznej.  Przechodzili kilka przemian stylistycznych zaczynając choćby, wraz z Inespe, od typowo hip hopowego składu- RHX. Jednak, poczynając od kolejnego projektu, oboje usilnie opierają się wszelkim klasyfikacjom, poszukując w różnych gatunkach muzycznych i dążąc tą drogą, do odnalezienia własnego, niepowtarzalnego stylu. FISZ już wtedy, poczynając od swojej pierwszej solowej płyty, porównywany w tamtych czasach trochę do Commona, czasami określany polskim Mos Defem, sprawnie wymykał się szufladkowaniu,  kreując swój własny sposób rymowania czy, możnaby powiedzieć melodeklamacji.

 
W trakcie dalszych poszukiwań muzycznych ich silne hip hopowe korzenie dawały  o sobie znać prawie zawsze, będąc jednak niemalże za każdym razem, bardziej, inspiracją do poszukiwania własnej stylistyki niż schematem według, którego należy tworzyć. Czy to wspomniane wcześniej solowe projekty Fisza, czy Tworzywo Sztuczne, czy współpraca z ojcem – Wojciechem Waglewskim, czy też współpraca Fisza z Enveem – każdy z tych etapów muzycznego rozwoju niesie coś nowego,  za każdym razem Waglewscy zaskakują czymś zupełnie niespodziewanym. Każda kolejna płyta, którą szykują jest przedsięwzięciem kompletnie nie możliwym do przewidzenia nawet dla starych, wiernych fanów. Tak też stało się w przypadku ich nowego projektu – zespołu – Kim Nowak.

http://www.myspace.com/kimnowak

Bilety dostępne w dniu koncertu od 21:00 w cenie 40 zł. Ilość biletów ograniczona

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kurws
Kurws i Ukryte zalety systemu w Łodzi Kaliskiej
IMG_0114
Koncerty w Łodzi – lipiec 2015
_sorrry
Sorry Boys w Łączniku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*