W niedzielę, 21 października o godz. 19 w Magnetofonie wystąpi KAT & Roman Kostrzewski. Jako suppporty pojawią się Post Profession i Funeral Cult. Bilety 45zł/55zł.

KAT i Roman Kostrzewski to historia black, thrash metalu. Kultowy zespół tworzący Wielką Trójcę Polskiego Metalu łącznie z TSA i Turbo. Po okresie konfliktów w macierzystej formacji KAT z jej gitarzystą, Roman Kostrzewski i Irek Loth postanowili powołać do życia nowy byt na bazie niezbywalnych praw autorskich, nie pozwalając odejść w zapomnienie ich dotychczasowej pracy twórczej, swoimi kompozycjami, współkompozycjami i tekstami Romana Kostrzewskiego. Muzycy mając za sobą wieloletnie doświadczenie sceniczne na największych polskich festiwalach: Rock Arena, Jarocin, Metalmania, goszczenie na tych samych deskach scenicznych z Metallicą, Iron Maiden, Motorhead, Hanoi Rocks itd. określili go mianem KAT & Roman Kostrzewski. Charyzma Romana Kostrzewskiego I Irka Lotha jako muzyków i instrumentalistów, Romana Kostrzewskiego jako autora tekstów w połączeniu z doskonałymi gitarzystami pozwoliła na kontynuację artystycznej drogi pod nowym szyldem i z okazałą akceptacją Fanów, co owocuje wieloma koncertami w kraju i zagranicą. Zespół gra w składzie: Roman Kostrzewski- wokal, Irek Loth- perkusja, Jacek Hiro- gitara, Krzysztof Pistelok- gitara, Michał Laksa- bas.

Funeral Cult powstał w 1993 roku. W roku 1999 zespół został rozwiązany. Muzyka tamtych czasów to doom/death metal, wolne tempa z dodatkiem instrumentów klawiszowych. Warstwa tekstowa to melancholijne liryki traktujące o samotności i smutku. Na początku 2017 roku trzech członków pierwotnego składu postanawia reaktywować zespół. Piotrek, Sylwek i Karol chwytają ponownie za instrumenty i tworzą nowy materiał. Nadal tempa są wolne, ale już bez klawiszy, co nadaje nowego smaku i charakteru powstającym utworom. Po kilku miesiącach do zespołu dochodzi wokalista Jacek. Po kilku podejściach, na basie zgadza się pomóc zespołowi Grzesiek Krom.

Post Profession – 12 listopada 2004 roku Miłosz Płachciński, Maciej Narski, Piotr Czernik i Piotr Smoki w garażowych warunkach założyli POST PROFESSION. W roku 2005 zespół wydał pierwsze demo zarejestrowane przez Mariusza Musialskiego, a w 2007 roku ukazała się druga demówka nagrana przez Marka Woźniaka. W między czasie kapela koncertowała z autorskim materiałem. Sytuacja była niezmienna do 2008 roku, kiedy do zespołu dołączył wokalista Grzegorz Bodzioch (Bodek). Od 08.08. 2008 do chwili obecnej Post Profession występuje w pięcioosobowym składzie grając koncerty przed krajowymi gwiazdami takimi jak: Kat & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers, Virgin Snatch, Frontside, Horrorscope, Alastor i innymi. 23 stycznia 2010 roku ukazał się minialbum zespołu „Between the Devil And the Deep Blue Sea” nagrany w PPstudio przez Huberta Nowaka. 4 sierpnia 2010 roku z inicjatywy kalifornijskiej wytwórni fonograficznej 272 Records, Post Profession podpisał umowę na opublikowanie utworu „Immortal Heart” na płycie „Kill City vol.26” wydanej w USA. 2.06.2012 roku dzięki głosom internautów zespół wystąpił na festiwalu Metalfest Open Air Poland, na którym głównymi gwiazdami byli: Megadeth, Kreator, Soulfly, Death Angel. 2.06.2012 to także oficjalna data wydania debiutanckiej płyty „A Few Minutes Before…” zrealizowanej w PPstudio (wokale, perkusja) przez Huberta Nowaka i w ZedStudio (gitary, bas, mix, mastering) przez Tomasza Zalewskiego. Wkrótce potem krążek doczekał się wielu bardzo dobrych recenzji i opinii (Rock Megastacja, RockArea, Progrock, Metal Mundus, MLWZ, Mundo Rock&Heavy Webzine desde CHILE, Antyradio, Radio Revolta). 9.09.2014 roku zespół wydał swoją drugą płytę „Frozen Feelings” nagraną w ZedStudio przez Tomasza Zalewskigo. Od 2009 roku Post Profession jest pomysłodawcą i wraz ze swoim menagerem Krzysztofem Hacikiem także współorganizatorem sosnowieckiego festiwalu Metal Fest, na którym corocznie występują czołowe bandy polskiej metalowej sceny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bielas
Urodziny Bielasa w DOMu
strachy_na_lachy_w_wytwrni_20111217_2095297356
Koncerty w Łodzi – wrzesień 2012
IMG_9542dr
Dr Misio w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*