kaliW piatek, 10 października o godz. 20 w Luce rozpocznie się kolejny koncert organizowany przez portal lodzkirap.pl. Wystąpią KALI 50/50, RzepaŁDZ x Da Hill x Frose i Kwiat. Bilety kosztują od 25 do 35 zł.

Marcin Gutkowski aka Kali urodzony 22 pazdziernika 1981 w Krakowie. Pierwsza przygoda z muzyką zaczęła sie w 1998 r kiedy to Kali spotkał na swojej drodze Klicza z krakowskiego hip-hopowego składu Intoksynator. Znajomośc z Intoksynatorami wytworzyła w Kalim chęć wyrażenia oraz podzielenia sie poprzez rap swoimi odczuciami co spowodowalo zapisanie pierwszej 16 wersowej zwrotki do kawałka pt ” Co Ty Na To ” . Efektem współpracy było zaproszenie Kaliego aby dostąpił do ekipy INS . Razem z Bastkiem i Kliczem, poraz pierwszy staje na scenie z mikrofonem w dłoni , powstają pierwsze utwory, wtedy wszystko sie zaczyna.. Współpraca z Intoksynatorami nie trwała długo aczkolwiek Kali wynosi z niej cenne doświadczenia . Mniej wiecej w tym samym czasie spotyka Tadka działającego w DMF ( Dwóch Małoletnich Fachowców twórce pierwszego nielegalu krakowskiego ). Wydarzenia, ktore rozegrały się pośród zabytkowych kamienic Krakowa ukształtowały w Kalim jeszcze większą chęć ekspresji oraz niepochamowaną potrzebę opisywania swoich przeżyć. Narodziła sie Firma.

W 2010 r Kali postanawia opuśćić szeregi Firmy i rozpoczyna solowe poczynania muzyczne. Rozpoczyna prace nad jego pierszym , solowym 2 CD albumem pt: ” 50/50 ” , który ukaże sie 21 maja 2011 r nakładem Ganja Mafia Label.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dezerter
Dezerter w Luce
39091704
Innercity Ensamble w 6. dzielnicy
eladamiak
Ela Adamiak w Przechowalni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*