Justin_CusackW piątek, 19 czerwca o godz. 20:30 przy Pogonowskiego 45 wystąpi Justin Cusack z Australii i Wasp Summer z Berlina.

Justin Cusack /Australia/

Rock’n’rollowy trubadur – tak można powiedzieć o tym artyście. Chodzi w zakurzonych butach, śpiewa bardzo emocjonalnie i ma głos przepity litrami whisky. Justin Cusack to weteran sceny niezależnej Melbourne (Australia). Przez ostatnie pięć lat występował też w Europie – zagrał tu aż 250 koncertów – od Lizbony (Portugalia), przez Berlin (Niemcy) aż po Reykiavik (Islandia)! Jego płyty wydaje rock’n’rollowa wytwórnia Bang!Records. Justin mieszka obecnie w Berlinie i stąd co jakiś czas rusza w trasę. Jeśli lubisz Johnnego Casha, Townesa Van Zandta lub Tindersticks, prawdopodobnie polubisz też tego Australijczyka!

Wasp Summer /Berlin/

To projekt Samanthy Wareing, która na co dzień mieszka w Berlinie. Artystka, kiedy występuje ze swoim zespołem, gra głośno – to mocny feministyczny stone rock. Natomiast gdy Samantha pojawia się na scenie solo (tak będzie podczas wizyty w Polsce) można ją śmiało umiejscowić w muzycznej szufladce „alternatywne country” lub „singer-songwriter”. W dorobku Wasp Summer są dwa albumy: „Close as a Slow Dance” (2012) oraz „Mitropa” (2015). Samantha Wareing koncertowała na terenie wielu krajów Europy i w Australii. Do Polski przyjedzie po raz pierwszy!

House Gigs Pogonka
To cykl koncertów w łódzkim mieszkaniu przy ul. Pogonowskiego 45 (Stare Polesie). Akcja rozpoczęła się w lutym 2014 roku. Od tamtego czasu raz w miesiącu organizowany jest koncert – dla 30 osób. W malutkim mieszkaniu grali wcześniej m. in. Peter J. Birch (Polska), Oly (Polska), Marcelina (Polska), J (Czechy), Hey!Rabbit (USA), Brett Perkins (USA), Teddy Jr (Holandia), Jordan O Keefe (Irlandia Północna), Sonia Pisze Piosenki (Polska), Sasha Boole (Ukraina), Young Stadium Club (Polska), Budyń (Polska) i ET Tumason (Islandia).

Kilka zasad akcji House Gig „Pogonka”:
1. Limit osób na koncercie – 30 (po trzydziestej osobie – o ile tyle będzie – przestajemy wpuszczać).
2. „Wejściówka” na koncert kosztuje „co łaska” – w trakcie koncertu „puszczony” będzie kapelusz – wrzucisz, ile będziesz chciał(a). Sugerowana kwota – 10 zł (nie wypada wrzucić mniej; wypada wrzucić więcej – wszystkie pieniądze trafią go artysty, który danego dnia występuje).
3. Koncert będzie absolutnie akustyczny, dlatego prosimy o wyciszenie wszystkich telefonów i urządzeń elektrycznych.
4. Prosimy o nie nagrywanie koncertu.
5. Na koncert można przynieść swój alkohol, jedzenie i inne takie (tak – mamy lodówkę)…
6. Do mieszkania zapraszamy od godz. 20:00. Koncert rozpocznie się punktualnie o 20:30 i wtedy nie będziemy już wpuszczać publiczności.
7. Sugerujemy zabrać ze sobą kapcie/łapcie/laćki/sandały/klapki – będzie Wam cieplej w stopy. Warto mieć też jakąś poduszkę lub koc – przyjemniej jest siedzieć na kocu niż na podłodze.
8. Na miejscu – ul. Pogonowskiego 45 – na domofonie proszę wcisnąć numer 2 (konsultant wyjaśni co dalej).
9. W razie jakichkolwiek problemów, proszę dzwonić: 605 926 808 – Borówka

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Mike Greene Band w Keja Pub
Smolasty w Scenografii
gmf2017
Geyer Music Factory 2017

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*