jesienJesień zagra w Żarty Żartami. Zespół niespokojny, szorstki i poszukujący. Kilka razy gościli już w Łodzi, więc kto ich widział, ten wie, czego się spodziewać. Opowieści, rytmu i sprzężenia zwrotnego. Okazja jest przednia – w tym miesiącu Jesień wydała swój pierwszy długogrający materiał, czyli album pt. “Jeleń” (Music is the Weapon). Start koncertu – 28 kwietnia, godz. 20. Bilety kosztują 10 zł.

Jesień na łódzkiej ziemi wspierać będzie prawdziwa petarda – Wpierdol – zespół o profilu muzycznym, cudownej nazwie i bardzo poważnych zamiarach wywołania w ludziach wysiłku fizycznego (bez używania przemocy) żywym, hałaśliwym i bezkompromisowym rock&rollem. Nazwa wszak zobowiązuje.

Jesień to toruńskie trio, w którego skład wchodzą Michał Supcziński (bas), Maciej Karmiński (perkusja) i Szymon Szwarc (gitara, głos). Muzykę zespołu charakteryzuje igranie. Jeśli nałożymy na owo igranie klisze terminologiczne, z których większość posiada przedrostek “post-“, zrozumiemy, że chodzi tu o dążenie do określenia tożsamości muzycznej poprzez penetrację piosenkowych form i walkę z nimi, czego efektem jest nieustanne popadanie w kolejne piosenkowe formy. Muzycy zdają sobie sprawę z błędnego koła, w jakim się znaleźli, próbując określić się wobec formy nie za jej pomocą. To sprawia, że owoce tych poczynań są słodko-kwaśne, często gorzkie, podane na kartonowym talerzyku i obsypane popiołem. Każde zamknięcie cyklu jest dla muzyków powodem kolejnych wątpliwości. Bo właściwie Jesień chce pokazać muzykę problematyczną, świadomą niedoskonałości ludzkiego organizmu i umysłu, wreszcie, świadomą wielowarstwowości świata dźwięków, organizujących się z garażowym zacięciem, nutką ironii, liryzmu oraz brakiem szacunku okazanym bezrefleksyjnemu pochłanianiu form piosenkowych.

6 kwietnia 2016 nakładem gdyńskiej wytwórni Music is the Weapon ukazał się pierwszy długogrający album zespołu. “Jeleń” został nagrany we wrześniu zeszłego roku w toruńskim studio Happy Light. Za miks i mastering odpowiada Michał Kupicz. Dwanaście utworów o miłości, śmierci, bogu, diable, stawianiu, przestawaniu i sporcie. Gościnnie swoje trzy grosze dodali Natan Kryszk z warszawskiego trio jazzowego Pokusa oraz Mateusz Stolnicki (Boazeria SoundSystem). Za projekt graficzny płyty, wszelakie ilustracje i plakaty na koncerty promocyjne odpowiada Iskra, czyli osoba odpowiedzialna za fanpage „Smutne historie spisane na kacu i tanim papierze.” oraz “SKM Story”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
brusque_twins
Syntezatorowe rytmy w klubie DOM
nop
Night Of The Proms 2016 – informacje
Amarena i Gwiezdne Lawety w Protestacji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*